Del Bosque: Kostaryka była lepsza


Trener piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii otwarcie przyznał, że w meczu z niżej notowanym rywalem jego drużyna była stroną słabszą. „Sfinks” jest jednocześnie przekonany, że w ciągu miesięcy, które pozostały do Euro, jego chłopcy dojdą do najwyższej formy.


Udostępnij na Udostępnij na

Nie sądzę, żebyśmy nie docenili reprezentacji Kostaryki, nigdy tego nie robimy. Jesteśmy mistrzami Europy i świata, ale się nie wywyższamy. To, co stało się wczoraj, można wytłumaczyć w bardzo prosty sposób. Nasz rywal rozegrał doskonałą pierwszą połowę i był od nas lepszy. Prowadził nie dlatego, że my byliśmy słabi. Prowadził, bo atakował lepiej niż my i bronił lepiej niż my.

Zdajemy sobie sprawę, że Euro będzie dla nas bardzo trudne, wielu rywali gra na wysokim poziomie. W ogóle nie myślimy o tym, że jesteśmy mistrzami. Wiemy, że mamy czas, by wszystko ułożyć i zaplanować.

Na koniec „Sfinks” został zapytany o to, czy grupa powołana na ostatnie mecze będzie pokrywała się z tą, która przyjedzie do Polski, by grać w turnieju o mistrzostwo Europy. Były trener Realu Madryt nie chciał udzielić jednoznacznej odpowiedzi, stwierdzając tajemniczo, że przecież powołał dziewiętnastu mistrzów świata.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze