Dede z niemieckim paszportem


23 października 2007 Dede z niemieckim paszportem

Leonardo de Deus Santos, albo po prostu Dede, którego klubem jest Borussia Dortmund, otrzymał dziś obywatelstwo niemieckie.


Udostępnij na Udostępnij na

Dede jest wierny barwom BVB od dziewięciu lat
Dede jest wierny barwom BVB od dziewięciu lat (fot. tiscali.de)

Nigdy nie zapomnę dzisiejszego dnia – stwierdził po odebraniu niemieckiego paszportu boczny obrońca, który w Dortmundzie występuje od dziewięciu lat. – W Bundeslidze po raz pierwszy wystąpiłem w meczu przeciw VfB Stuttgart. To nie był dla mnie dobry dzień. Doznałem wtedy kontuzji i po pięciu minutach musiałem zejść z boiska  – wspomina 29-latek. – Potem jednak nastąpił wspaniały rozdział w mojej karierze.

Jest również możliwość, by „nowo mianowany” Niemiec występował w drużynie narodowej tego kraju. Wprawdzie Dede rozegrał jedno spotkanie dla „Canarinhos”, ale był to mecz towarzyski i nasi zachodni sąsiedzi liczą, że FIFA zgodzi się na występy byłego gracza Atletico Mineiro w ich reprezentacji narodowej.

Przed sezonem piłkarz przymierzany był do rzymskiej Romy. Miał tam zarabiać trzykrotnie więcej niż w Niemczech. Jednak jak powiedział – Roma to wielki klub, ale pieniądze to nie wszystko.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze