De Jong: Pierwsza czwórka celem numer jeden


Holenderski pomocnik Manchesteru City, Nigel de Jong, ma nadzieję, że jego zespół, pomimo bolesnej porażki w derbach, podniesie się i zagwarantuje sobie miejsce w Lidze Mistrzów na przyszły sezon.


Udostępnij na Udostępnij na

Na kilka kolejek przed końcem w derbach Manchesteru górą okazali się gracze United. Tym razem głos zabrał Nigel de Jong, zawodnik, który jest w tym sezonie jedną z jaśniejszych postaci w drużynie City.

– Jeśli przegrywasz derby bramką, która wpada w ostatnich sekundach meczu, to masz prawo czuć się podminowany. Możemy być pełni złości i rozczarowania, ale nadal musimy być w pełni skoncentrowani. Wierzyliśmy, że możemy wygrać, jednak to gracze United zagrali  dobre spotkanie. Musimy nadal dawać z siebie dwieście procent, wyciągając przy tym najlepsze dla nas wnioski – powiedział dla oficjalnej strony Manchesteru City Nigel de Jong.

Nigel de Jong od czasu transferu z Hamburga rozegrał w barwach Manchesteru City ponad 50 spotkań. Zarzuca mu się, że do tej pory nie zdobył ani jednej bramki.

 – Umiejętności atakującego nie są moją mocną stroną, mimo to staram się je polepszyć. Wszyscy wiedzą, że jestem najbardziej destrukcyjnym graczem w składzie City. Jednak często trzeba udzielać się także w ofensywie, więc jeśli się uda, to w każdym kolejnym meczu będę starał się to nadrobić – zakończył były gracz HSV.
 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze