De Boer: Chciałbym być trenerem Man City


14 kwietnia 2013 De Boer: Chciałbym być trenerem Man City

Szkoleniowiec Ajaxu Amsterdam, Frank de Boer, ujawnił na łamach angielskich mediów, że z chęcią poprowadziłby zespół mistrza Anglii w przyszłości. Dziś słychać także spekulacje o tym, że jeżeli Roberto Mancini nie będzie w stanie wygrać Pucharu Anglii, wówczas pożegna się z klubem.


Udostępnij na Udostępnij na

Frank de Boer
Frank de Boer (fot. Blogs.Bettor.com)

Drużyna włoskiego trenera nie zdoła również obronić tytułu mistrzowskiego. Strata do lokalnego lidera tabeli Premier League jest zbyt duża i tylko fatalna dyspozycja do końca tegorocznej kampanii podopiecznych sir Aleksa Fergusona mogłaby pozwolić na zdobycie drugiego mistrzostwa z rzędu. Co prawda „Obywatele” mają jeszcze szansę na zdobycie FA Cup, choć i tryumf w tych rozgrywkach nie da gwarancji Manciniemu na dłuższe pozostanie na ławce trenerskiej.

Menedżer mistrza Holandii jest jednym z tych ludzi, którzy chcieliby spróbować swoich sił w angielskiej lidze. Niespełna 43-letni de Boer przychylnie spogląda na okazję pracy na tak wysokim poziomie.

Manchesterowi City mógłbym powiedziećtak”. Ale w tej chwili trudno będzie przenieść się z moją rodziną za granicę. Taki ruch nie zależy tylko ode mnie, ale także od innych – powiedział Holender.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze