Darko Jevtić oficjalnie zawodnikiem Rubina Kazań


Po 6 sezonach spędzonych w Lechu Poznań, gwiazda Kolejorza zamienia Polskę na Rosję

22 stycznia 2020 Darko Jevtić oficjalnie zawodnikiem Rubina Kazań
Dariusz Skorupiński

Rubin Kazań dopiął swego i pozyskał kluczową postać środka pola z Lecha Poznań. 13 drużyna najwyższej klasy rozgrywkowej Rosji oficjalnie sfinalizowała transfer jednego z najlepszy pomocników Ekstraklasy.


Udostępnij na Udostępnij na

Fakt, że pomocnik z serbsko-szwajcarskim obywatelstwem pożegna się niedługo z Lechem, był niepodważalny. Sam zawodnik niedawno potwierdził, że nie przedłuży wygasającego w czerwcu kontraktu z Kolejorzem i zmieni klubowe barwy. Niewiele osób spodziewało się jednak, że poznański klub zostanie osłabiony już w zimowym okienku transferowym.

Piąta drużyna obecnej kampanii PKO Ekstraklasy traci nie tylko swojego kapitana i człowieka od kilku lat związanego z klubem, ale przede wszystkim absolutnego lidera drużyny. W sezonie 2019/2020 Darko Jevtić uzbierał 6 goli i dołożył do tego 5 asyst. Łącznie w barwach Lecha Poznań rozegrał przez 6 sezonów niespełna 200 spotkań, strzelając w tym czasie 37 goli i asystując 43 razy. Transfer ułatwił fakt, że w Belek, na obozie przygotowawczym, przebywa zarówno Lech, jak i Rubin. Dla kibiców Kolejorza jest to o tyle bolesna wiadomość, że niepewną przyszłość w Poznaniu ma także najlepszy strzelec Lecha – Christian Gytkjaer i młodzieżowe objawienie ligi – Kamil Jóźwiak.

Dla Lecha Poznań sprzedaż Darko Jevticia wiąże się rzecz jasna z ogromnym ubytkiem jakości w drugiej linii, ale także z przypływem znacznej sumy gotówki. A ta ma być przeznaczona na załatanie luki po odejściu kapitana zespołu. Od dłuższego czasu wiele mówiło się o przenosinach gwiazdy ŁKS-u – Daniego Ramireza, na Bułgarską. Mówiono nawet o złożonej ofercie przez poznański klub, opiewającej na kwotę około 1,5 miliona złotych. Owe spekulacje uciął prezes łódzkiego klubu – Tomasz Salski, który jasno oznajmił, że żadnej propozycji za Hiszpana nie otrzymał. Nie oznacza to jednak, że takowa niedługo nie pojawi się w skrzynce mailowej prezesa ŁKS-u. Tym bardziej, że czas ucieka, a Lechowi potrzeba dyrygenta w środku pola, który pozwoli zapomnieć o stracie Darko Jevticia.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze