Cracovia wygrywa w sparingu

Podopieczni Artura Płatka w ostatatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem rundy wiosennej polskiej Ekstraklasy pokonali Podbeskidzie Bielsko Biała 2:1.

Nieoczekiwanie już w dziewiątej minucie spotkania goście wysunęli się na prowadzenie. Łukasz Zaremba techniczym strzałem pokonał bramkarza Cracovii. Po chwili ten sam zawodnik mógł drugi raz wpisać się na listę strzelców, ale piłkę, w dobrym stylu, złapał Marcin Cabaj. Najlepszą okazję do zmiany wyniku gospodarze mieli w 43. minucie, ale po podaniu Dariusza Pawlusińskiego, Bartosz Ślusarski z 12. metrów strzelił nad poprzeczką.

W drugiej części spotkania Cracovia zagrała bardziej ofensywnie i zdołała zdobyć dwie bramki. W 76. minucie Paulinho dośrodkował z rzutu wolnego do Ślusarskiego, napastnik „Pasów” nie miał problemów z pokonaniem golkipera rywali. Tuż przed końcowym gwizdkiem Ślusarski wykorzystał kolejne dobre podanie Paulinho i z bliskiej odległości pokonał Łukasza Merde.

Cracovia: Cabaj – Mierzejewski(68 Dudzic), Tupalski(62 Polczak), Karwan, Wasiluk- Pawlusiński, Baran(81 Klich), Moskała(46 Misan, 68 Paulinho), Szeliga(46 Kłus), Sasin(46 Kulig)- Ślusarski

Podbeskidzie: Szymański(46 Merda)- Cieńciała(84 Górkiewicz), Szmatiuk(78 Baranowski), Konieczny(82 Szeremi), Dancik(72 Osiński)- Malinowski (61 Matus), Ocholeche(70 Białek), Clemens(46 Świerblewski), Jarosz- Zaremba(61 Sikora), Chrapek(75 Chmiel).