Czy Cracovia się rozbroi?


13 stycznia 2016 Czy Cracovia się rozbroi?

Czy Cracovia w zimowym okienku transferowym straci swoich najlepszych zawodników? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie będzie cytat z Tadeusza Sznuka: "nie wiem, choć się domyślam".


Udostępnij na Udostępnij na

A domyślam się, że nie. Za nami już niemal połowa mercato, a Jacek Zieliński nie pożegnał się z żadnym z motorów napędowych drużyny. Jesienią Cracovia była prawdziwym zaskoczeniem. Zespół grał imponująco, a o jego sile stanowili Bartosz Kapustka, Deniss Rakels, Damian Dąbrowski, Marcin Budziński i Mateusz Cetnarski. Wiele wskazuje na to, że na wiosnę wyjściowa jedenastka „Pasów” będzie wyglądać podobnie jak w poprzedniej rundzie. Ostatnia wymieniona trójka pomimo dobrej gry nie wzbudza dużego zainteresowania na rynku transferowym, w przeciwieństwie do Kapustki i Rakelsa.

Polska - Gibraltar, Eliminacje EURO 2016 w Piłce Nożnej, Bartosz Kapustka, Kamil Grosicki, 07.09.2015, fot. Grzegorz Rutkowski;
Kapustka i Kamil Grosicki (fot. Grzegorz Rutkowski)

Po tym, jak przebojem do reprezentacji Polski wdarł się Bartosz Kapustka, rozpoczęła się dyskusja na temat tego, czy 19-letni zawodnik zimą powinien wyjechać za granicę, czy dokończyć sezon w ekstraklasie. Jeżeli wychowanek Tarnovii Tarnów będzie chciał znaleźć się w kadrze na nadchodzące mistrzostwa Europy, najlepszym rozwiązaniem dla niego i klubu wydaje się pozostanie w Krakowie. Po przenosinach za granicę nie wiadomo, ile minut spędzałby na boisku, a u Jacka Zielińskiego ma niemal pewne miejsce w wyjściowej jedenastce. W przypadku otrzymania powołania do kadry na Euro cena Kapustki mogłaby znacznie skoczyć w górę.

Inaczej jest w przypadku Rakelsa. Łotysz znalazł się podobno w kręgu zainteresowań Legii Warszawa, która widzi w nim następcę Ivana Trickovskiego, którego przygoda ze stołecznym klubem dobiega końca. Rakels ma za sobą fenomenalny koniec rundy, w którym udało mu się wpisać na listę strzelców w siedmiu meczach z rzędu. Takie statystyki nie przechodzą bez echa. 23-letni reprezentant Łotwy ma podobno oferty także z kilku klubów wschodnich oraz belgijskiego Club Brugge. Rakels jest łakomym kąskiem na rynku transferowym ze względu na klauzulę 500 tysięcy euro odstępnego, jaką ma zapisaną w kontrakcie. W przypadku przelania takiej kwoty na konto „Pasów” automatycznie przestaje być ich zawodnikiem. Jeżeli ktoś zimą upuści Cracovię, to najprawdopodobniej będzie to właśnie on.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze
Newsletter piłkarski