Cracovia górą w Treningu Noworocznym

1 stycznia 2011 Cracovia górą w Treningu Noworocznym

Po raz kolejny Cracovia rozpoczęła nowy rok meczem. W pierwszym treningu w 2011 roku zespół Jurija Szatałowa pokonał drużynę Młodej Ekstraklasy „Pasów” 3:0.

Jak co roku kibice klubu grającego na co dzień na stadionie przy ul. Kałuży zebrali się na swoim stadionie, by rozpocząć nowy rok.

W rozpoczętym równo o godzinie 12.00 meczu pomiędzy pierwszą drużyną a zespołem Młodej Ekstraklasy, ci pierwsi wygrali 3:0.

Defensywa Cracovii rozpoczęła nowy rok z czystym kontem straconych bramek
Defensywa Cracovii rozpoczęła nowy rok z czystym kontem straconych bramek (fot. Łukasz Libuszewski / igol.pl)

Wszystkie bramki wpadły w pierwszej połowie trwającego łącznie 50 minut spotkania. Już 120 sekund po wznowieniu na listę strzelców wpisał się powracający do krakowskiego zespołu Piotr Giza, który z bliska pokonał Skrzeszewskiego. Napór podopiecznych Szatałowa nie ustawał, czego dowodem były trafienia Dudzica z rzutu karnego oraz Szeligi po podaniu Moskały.

Młodzi krakowianie, zwłaszcza w końcówce drugiej połowy, mogli pokusić się o bramkę honorową, jednak tym razem stojący między słupkami Merda i blok defensywny „Pasów” spisali się bez zarzutu.