Co dalej z Kolarovem?


Mimo że Manuel Pellegrini dał jasno do zrozumienia, iż nie planuje zrezygnować z usług Aleksandara Kolarova, na transfer serbskiego obrońcy chętnych nie brakuje. Do gry o jego podpis pod umową niedawno włączył się Zenit Sankt Petersburg.


Udostępnij na Udostępnij na

Rosyjski klub stara się zagiąć parol na lewego obrońcę, mając świadomość, że o jego względy zabiegają również dwaj włoscy potentaci – Juventus Turyn i Inter Mediolan. Mistrz Włoch oficjalnie odciął się jednak od tych spekulacji, gdy sam Giuseppe Marotta dał do zrozumienia, że klub nie planuje podpisywania umowy z tym zawodnikiem. Według informacji podanych przez media Zenit jest gotowy zapłacić około 8,5 miliona euro za transfer byłego obrońcy Lazio Rzym przy zachowaniu jego obecnych zarobków, oscylujących w granicach 100 tysięcy euro tygodniowo.

Jednak wcale nie jest powiedziane, że zespół „The Citizens” będzie się chciał pozbyć swojego defensora. O ile gdy trenerem klubu z Manchesteru był Roberto Mancini, Kolarov pozostawał w cieniu Gaela Clichy, o tyle teraz, pod wodzą Manuela Pellegriniego, Serb może liczyć na regularne występy. Inna sprawa, że Kolarov chciałby otrzymać od klubu propozycję umowy jak najszybciej, a w jednym z wywiadów sugeruje, że wizja powrotu do Włoch byłaby dla niego interesująca. Czy Zenit ma zatem po co włączać się do gry? Na razie piłeczka leży po angielskiej stronie kortu.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze