Claudio Pizarro w pogoni za rekordem


Peruwiańczyk, Claudio Pizarro, staje przed historyczną szansą. Zawodnik Werderu Brema może przebić dokonanie Brazylijczka, Giovane’go Elbera, który ze 133 golami jest najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bundesligi. Na dzień dzisiejszy Pizarro ma na swoim koncie 131 trafień.


Udostępnij na Udostępnij na

Co do liczby bramek zdobytych przez Peruwiańczyka była pewna rozbieżność. Po dwóch golach zaaplikowanych drużynie Freiburga zawodnik twierdził, iż ma ich na koncie 132. Związek ligi niemieckiej jako oficjalną liczbę bramek podał jednak 131.

Mam jeszcze cztery kolejki. Myślę i wierzę, że się powiedzie. Byłaby to dla mnie świetna sprawa, będę w tym celu mocno pracował. Ten rekord jest dla mnie ważny – z optymizmem podchodzi do wyzwania Pizarro.

Co ciekawe zawodnik Werderu przez trzy lata występował wspólnie z tym, który obecnie dzierży rekord, Elberem. Piłkarze występowali wspólnie w ataku Bayernu Monachium.
Już wówczas chciałem poprawić osiągnięcie Giovane’go – przyznaje Peruwiańczyk.

W tym sezonie Claudio Pizarro prezentuje świetną formę. W Bundeslidze zdobył już 14 bramek, do tego dołożył aż dziesięć goli w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Nic dziwnego, że wierzy w swój sukces.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze