Ciężko okupione zwycięstwo The Villans

Aston Villa wygrała swój zaległy mecz z Hull City 2:0. Podczas spotkania kontuzji nabawiło się aż trzech graczy z Birmingham.

Przed podopiecznymi Martina O’Neilla derbowy mecz z Birmingham City. Tymczasem gospodarze mają kilka powodów do obaw. Po ostatnim, wtorkowym meczu z Hull City aż trzech graczy „The Villans” odniosło urazy. Byli to Richard Dunne, Stilian Petrow oraz Stephen Warnock.

Stoper Aston Villi, Dunne, nabawił się małego rozcięcia na głowie po tym, jak zderzył się z napastnikiem „Tygrysów”, Janem Vennegorem of Hesselinkiem. Obrońcy założono opatrunek i dokończył mecz.

Tyle samo szczęścia nie miał, jednak kapitan zespołu O’Neilla, Petrow. Pomocnik musiał zejść z placu gry sześć minut przed końcem czasu chwilę po tym, jak Aston Villa zdobyła drugiego gola. Ostatni z tej trójki, Stephen Warnock, dokończył spotkanie pomimo problemu z kostką.

Być może rozcięcie Richarda mogło się otworzyć, ale mam nadzieję, że wszystko będzie z nim dobrze. Stephen został kopnięty dwa razy w to samo miejsce, ale udało mu się dotrwać do ostatniego gwizdka. Stilian za to został uderzony w pachwinę. Przysporzyło mu to wiele bólu w przerwie, ale dał radę grać prawie do samego końca. Trzeba będzie zobaczyć jak się mają teraz – sytuację po meczu skomentował Martin O’Neill.