Chivas de Guadalajara – Real Madryt 0:3

W swoim drugim występie podczas tournée po Ameryce Północnej Real Madryt odniósł kolejne zwycięstwo. Tym razem „Królewskim” nie potrafili przeciwstawić się zawodnicy meksykańskiego Chivas de Guadalajara. Wszystkie bramki dla drużyny ze stolicy Hiszpanii zdobył Cristiano Ronaldo.

Występy w strefie panamerykańskiej organizowane są w ramach turnieju World Football Challenge, którego druga edycja odbywa się w tym roku. W turnieju formalnie udział bierze trzynaście drużyn, z których dwie (Vancouver Whitecaps i Los Angeles Galaxy) są przedstawicielami zachodniej części ligi MLS, trzy zaś (New England Revolution, Philadelphia Union i Chicago Fire) tworzy „team Wschodu”. Poza drużynami ze Stanów Zjednoczonych, do turnieju przystąpiły meksykańskie Club America i Chivas de Guadalajara, oraz europejskie: Real Madryt, FC Barcelona, Manchester City, Manchester United, Juventus Turyn oraz Sporting Lizbona. Każdy z teamów rozegra po trzy spotkania. Punkty przyznawane są zarówno za zwycięstwa (trzy w regulaminowych 90 minutach, dwa za zwycięstwo w karnych, jeden za porażkę w karnych), jak i za liczbę strzelonych bramek (trzy lub więcej goli to trzy punkty).

Po pokonaniu Los Angeles Galaxy, podopiecznych trenera Jose Mourinho czekał pojedynek z Chivas de Guadalajara. Pozbawieni m.in. Gonzalo Higuaina i Angela Di Marii „Królewscy” do 75. minuty nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego bramkarza drużyny z Meksyku, Luisa Ernesto Michela. Potem do głosu doszli zawodnicy Realu, a konkretnie jeden z nich – Cristiano Ronaldo. Na nieco ponad kwadrans przed końcem spotkania Portugalczyk wykorzystał niefrasobliwość obrońców i po zamieszaniu w polu karnym zdobył pierwszego gola. Dwie minuty później nieprzepisowym zagraniem w nogi szarżującego w pole karne Pepe popisał się Omar Arellano, a „jedenastkę” na drugą bramkę wykorzystał Ronaldo. Dziewięć minut przed końcem meczu ten sam piłkarz po podaniu Mesuta Oezila zdobył ostatniego, jak się potem okazało, gola, tym samym kompletując pierwszego hat-tricka w obecnym sezonie.

Chivas de GuadalajaraReal Madryt 0:3 (0:0)
Cristiano Ronaldo (73′, 76′ k., 81′)

Chivas: Luis Michel, Esparza, Reynoso (Margallon, 54′), Medina (Gallardo, 67′), De Luna, Araujo, Mejia, Fabian (Jesus Sanchez, 78′), Ponce (Ledesma, 74′), Medina (Nava, 83′), Arellano (Antonio Salazar, 78′).

Real: Adan (Casillas, 46′), Arbeloa (Nacho, 46′), Varane (Albiol, 46′), Carvalho (Pepe, 46′), Marcelo (Casado, 82′), Coentrao, Granero, Kaka (Callejon, 46′), Oezil (Joselu, 82′), Benzema (Jese, 78′), Cristiano Ronaldo.

W swoim ostatnim występie na kontynencie amerykańskim „Królewscy” zmierzą się na PPL Park w Pensylwanii z drużyną Philadelphia Union, prowadzoną przez polskiego szkoleniowca, Piotra Nowaka. Mecz odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 3:00 czasu polskiego.