Chałas wraca do Warszawy


30 października 2010 Chałas wraca do Warszawy

W niedzielę na boiska Ekstraklasy powróci wielki klasyk, a więc spotkanie Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze. W drużynie gości zagra Tomasz Chałas, który dawniej działał w młodzieżowej drużynie stołecznego zespołu.


Udostępnij na Udostępnij na

Napastnik Górnika podkreśla, że mimo sentymentów w meczu z „Wojskowymi”, zamierza dać z siebie wszystko. – W  przeszłości byłem zawodnikiem Młodej Legii, ale nie zdołałem przebić się do pierwszej drużyny. Będzie to wielkie przeżycie. Jeżeli trener pozwoli mi wejść na boisko, to dam z siebie wszystko, a sentymenty pozostaną w szatni. Chcemy wygrać w niedzielę, ponieważ jesteśmy na fali – mówi.

Według Tomasza Chałasa to Adam Nawałka jest ojcem tegorocznych sukcesów Górnika
Według Tomasza Chałasa to Adam Nawałka jest ojcem tegorocznych sukcesów Górnika (fot. Dariusz Hermiersz / Górnik Zabrze )

Według Chałasa Górnik musi dać z siebie 150%, by osiągnąć dobry wynik na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej. Mimo słabej postawy w tym sezonie Legia jest bowiem nadal bardzo groźnym rywalem, szczególnie na własnym stadionie, gdzie wspomaga ją doping fanów.  Zabrzanie są jednak specjalistami w ogrywaniu „wielkich” naszej ligi, ponieważ w tym sezonie udało im się już pokonać Wisłę oraz Lecha.

Dla Tomasza Chałasa obecny sezon jest pierwszym w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Według niego poziom Ekstraklasy jest zdecydowanie wyższy niż I ligi. – Na pewno poziom jest zdecydowanie wyższy. Zawodnicy, grający w Ekstraklasie, posiadają większe umiejętności, chociaż w I lidze nie brakuje również mocnych ekip. Myślę, że większą uwagę zwraca się na taktykę – porównuje napastnik.

Na końcu zawodnik zdradza również, skąd wziął się tak dobry początek sezonu w wykonaniu Górnika. – Myślę, że trener Nawałka nas poukładał. Tworzymy jedność na boisku, a w każdym meczu każdy daje z siebie wszystko. Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu – twierdzi.

Najbliższą okazję do pokazania owej jedności na boisku Górnik będzie miał w niedzielę, kiedy to przy Łazienkowskiej zmierzy się z Legią. Początek spotkania o godzinie 17:15.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze