Cerezo: To był wyjątkowy sezon!


18 maja 2014 Cerezo: To był wyjątkowy sezon!

Prezes Atletico nie może wyjść z zachwytu po zwycięskim sezonie swoich podopiecznych w La Liga. W sobotę Simeone zapisał się na klubowych kartach historii, a Cerezo twierdzi, że był to wyjątkowy triumf i obecny skład będzie pamiętany bardzo długo.


Udostępnij na Udostępnij na

Diego Costa, Atletico Madryt
Diego Costa, Atletico Madryt (fot. Skysports.com)

Mimo dreszczowca, jaki kibice Atletico przeżyli w sobotę, podopiecznym Diego Simeone udało się zremisować i zdobyć mistrzostwo La Liga. Był to pierwszy taki tytuł od 18 lat. Prezes Atletico Enrique Cerezo jest pewien, że zwycięstwo to zostanie zapamiętane, i zadedykował je fanom stołecznej drużyny: – To jest taka liga, że zawsze lepsza drużyna wygrywa. Kiedy „Barca” zdobyła pierwszą bramkę, byłem bardzo spokojny. Obawy zacząłem dopiero mieć pod koniec meczu. Ten sezon był wyjątkowy. Piękna gra, niesamowity doping, którego często brakuje na hiszpańskich stadionach. Wiele następnych pokoleń będzie go pamiętało.

Podczas spotkania znów dał o sobie znać uraz najlepszego strzelca Atletico, Diego Costy. Być może nie wystąpi podczas finału z Realem Madryt: – Kontuzja Diego Costy to oczywiście duże osłabienie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że gramy w finale Ligi Mistrzów. Jestem jednak pewien, że i tak rozegramy świetne zawody i powalczymy z Realem jak równy z równym.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze