Celtic wygrywa Puchar Ligi

W finałowym meczu Pucharu Ligi Szkockiej Celtic Glasgow wygrał z Glasgow Rangers 2:0. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis i Celtic zapewnił sobie zwycięstwo dopiero w dogrywce.

Podopieczni Waltera Smitha bronili tytułu wywalczonego sezon temu. Spotkanie odbyło się na Hampden Park, gdzie finał Pucharu Ligi rozgrywany jest od dziesięciu lat.

Oba zespoły zagrały dosyć asekuracyjnie, bojąc się stracić pierwszą bramkę. Gordon Strachan wystawił w ataku jedynie Scotta McDonalda. Chciał zagęścić pole gry, co mu się udało. Rangersi nie mogli przedostać się pod bramkę Artura Boruca przez środek boiska. Jednak Celtic też nie stworzył wielu dobrych sytuacji.

W trakcie spotkania obie ekipy miały po jednej dogodnej sytuacji. Najpierw Lafferty przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył ją z woleja, jednak kapitalną interwencją popisał się Boruc. W końcówce spotkania okazję na zwycięstwo swojej drużyny nie wykorzystał Loovens, który z bliskiej odległości uderzył piłkę podań bramką.

Na samym początku dogrywki O’Dea dał prowadzenie Celticowi, wykorzystując bardzo dobre dośrodkowanie Nakamury z rzutu wolnego. Po bramce, „The Bhoys” nie zwolnili tempa i dążyli do uzyskania jeszcze jednej bramki. Dopięli oni swego w 120. minucie. Faulowany w polu karnym został McGeady, który sam podwyższył prowadzenie swojego klubu.

Tym samym Celtic zdobył trofeum Pucharu Ligi po raz trzynasty.