Czy Canal+ wytrzyma rywalizację z Eleven Sports?


Oceniamy rywalizację dwóch medialnych hegemonów

20 lutego 2017 Czy Canal+ wytrzyma rywalizację z Eleven Sports?

Kiedy w sierpniu 2015 roku do Polski wkroczyła grupa Eleven Sports Network, nikt nie sądził, że odniesie tak ogromny sukces. Niewątpliwie stała się prawdziwą konkurencją dla największych kanałów sportowych w Polsce. Liczba pozyskanych przez Eleven Sports Network praw do transmisji wydarzeń sportowych zmusiła działaczy do utworzenia trzeciego kanału. Oprócz kanałów Eleven i Eleven Sports po blisko roku funkcjonowania stacji w naszym kraju powstał Eleven Extra. W tym czasie najwięksi operatorzy, w tym także nc+, zdecydowali się na włączenie kanałów Eleven do swojej oferty.


Udostępnij na Udostępnij na

Jeszcze jakiś czas temu platforma nc+ szczyciła się w reklamach posiadanymi prawami do największych lig sportowych na wyłączność. Eleven Sports nie pozostaje jednak w tyle i umacnia swoje portfolio. Oferta kanałów Eleven od początku istnienia wzbudza emocje. Nie każda stacja miała możliwość wystartowania z prawdziwymi perłami takimi jak liga hiszpańska, włoska czy francuska. Nie zawsze jednak ilość była proporcjonalna do jakości, w końcu oprawa meczu nie składa się tylko z relacji na żywo, ale także ze studia, publicystyki, komentarza czy chociażby sprawnej redakcji, czego na początku brakowało. Od pewnego czasu upodabnia się jednak do swoich konkurentów i tym samym zaskakuje odbiorców. To nie koniec. Od przyszłego sezonu w ofercie Eleven prawdziwy hit.

Lewandowski i spółka w Eleven Sports!

Od 2009 roku Bundesliga jest nadawana przez Eurosport. Mimo przynależności do majętnego koncernu Discovery nie udało się mu wygrać przetargu. Od przyszłego sezonu przez kolejne cztery lata kibice takich drużyn jak Bayern Monachium czy Borussia Dortmund mecze swoich ulubionych drużyn będą oglądać na kanałach Eleven.

Jest to prawdziwa rewolucja, ale też ogromna odpowiedzialność, Bundesliga jest przecież najchętniej oglądaną przez kibiców ligą w Polsce. Czy Eleven stanie się potęgą? To całkiem prawdopodobne.

Od nowego sezonu Eleven Sports będzie dysponowało prawami do czterech z pięciu najlepszych lig na świecie. W Polsce będzie to niewątpliwie najlepsza oferta dla koneserów piłki nożnej w wydaniu zagranicznym, a dla reklamodawców zainteresowanych tą branżą jest to najlepsza targetowo grupa odbiorców – komentuje Karol Kuśka, specjalista od marketingu i sponsoringu sportowego.

Bundesliga z pewnością poprawi oglądalność, chociażby ze względu na Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka czy też Kubę Błaszczykowskiego, którzy od lat z powodzeniem grają w niemieckich klubach.

Eleven mocno inwestuje i czy zakup kolejnych praw okaże się rzeczywistym sukcesem, dowiemy się po tym, jak szybko inwestycja ta zwróci się właścicielowi stacji – dodaje Karol Kuśka.

Wizja przyszłości nc+

Kanał Canal+, należący do platformy nc+, na tle innych wyróżnia się hitowymi meczami Ligi Mistrzów czy Ligi Europy. Co tydzień naszą polską LOTTO Ekstraklasę ogląda około stu tysięcy kibiców spragnionych piłkarskich emocji. Jak na razie pozycja platformy nie jest zagrożona, jednak jest uzależniona od Canal+, to właśnie na jego kanałach pokazywana jest większość meczów piłki nożnej. Utrata praw do transmisji wydarzeń sportowych byłaby ogromnym ciosem dla nc+. Czy tak się stanie? Nie wiemy, natomiast do końca sezonu 2017/2018 stacja posiada licencje na transmisję Ligi Mistrzów i Ligi Europy, a prawa do LOTTO Ekstraklasy i Premier League kończą się wraz z sezonem 2018/2019.

We Francji platforma satelitarna Canal+ na razie wytrzymuje dużo bardziej ostrą walkę z beIN Sports, chociaż obie firmy notują straty, to i nasz nc+ wytrzyma. A analogii między beIN Sports i Eleven jest sporo, celują w najbardziej wartościowe, głównie piłkarskie, prawa i nie są drodzy dla abonenta (we Francji 15 euro, u nas 15 zł). Poza tym Eleven jest na platformie nc+, abonenci mogą rezygnować z pakietów Canal+ i kupować Eleven, ale to wciąż będą abonenci nc+. Kluczowa byłyby zmiana praw do ekstraklasy, Ligi Mistrzów lub Premier League, jeśli Canal+ je straci na rzecz innej platformy, to baza klientów się mocno zmniejszy – uważa Kacper Sosnowski, dziennikarz Sport.pl.

Utrata praw do transmisji będzie skutkowała brakiem sportu na platformie nc+. Mocnym konkurentem do wykupu licencji z pewnością będzie Eleven Sports, który będzie dążył do bycia liderem na rynku medialnym.

Eleven Sport konsekwentnie buduje swoją pozycję. Żadna z redakcji w Polsce nie ma tak dużego potencjału ludzkiego, który z pewnością ciągle się rozwija. Według mnie, aby mówić o dwutorowym sukcesie, a w konsekwencji sukcesie całkowitym Eleven, trzeba jak najbardziej efektywnie skomercjalizować to przedsięwzięcie. Tak aby w momencie walki o kolejne prawa do transmisji to Eleven Sport stawał do niej jako lider rynku – uważa Karol Kuśka. – Canal+, będąc na rynku polskim od kilkunastu lat, wie, jakiego zwrotu z inwestycji można się spodziewać. Problemy francuskiej spółki matki jednak nie pozwoliły wygrywać przetargów w nowej rzeczywistości, dlatego też Canal+ zostaje z coraz to mniejszą ilością sportu na swoich kanałach.

Jak z tego wybrnie nc+?

O strategię platformy nc+ na najbliższy czas zapytaliśmy eksperta: – Pomimo chwilowej zadyszki pozycja nc+ nie wydaje się zagrożona. Platforma transmituje najbardziej rozpoznawalne rozgrywki w Europie i na świecie, jak Liga Mistrzów, Liga Europy czy Premier League. To w tych ligach co tydzień jest mecz, który rozpala emocje i – nawiązując do jednego z komentatorów nc+ – pozwala usiąść głęboko w fotelach i zapiąć pasy, by oczekiwać naprawdę spektakularnych pojedynków. Dodatkowo platforma w swojej ofercie posiada prawa do transmisji rodzimej LOTTO Ekstraklasy, która dzięki zmianom regulaminowym stała się bardziej atrakcyjna dla postronnych widzów. W ciekawy sposób nc+ rozwiązała kwestię straty ligi hiszpańskiej, wykupując w jej miejsce transmisję rozgrywek o Puchar Króla w Hiszpanii. Jako plus należy również wspomnieć o współpracy z byłymi piłkarzami, którzy pełnią rolę ekspertów i często współkomentują mecze – uważa Piotr Sutkowski, account manager w FIRST Public Relations.

Co w takim razie sprawia, że jego konkurent, obecny od niedawna na rynku, odnosi taki sukces?

W kontekście Eleven Sports Network uważam za ogromny sukces to, że stacja w niespełna dwa lata przejęła prawa do transmisji rozgrywek w lidze hiszpańskiej, włoskiej, francuskiej czy od przyszłego roku niemieckiej. Każda z nich gwarantuje dużą dawkę bardzo dobrego futbolu na najwyższym europejskim poziomie. Dużo w kontekście walki o widza pomiędzy oboma podmiotami będą miały nowe kontrakty na transmisję Ligi Mistrzów i Ligi Europy oraz polskiej ekstraklasy, których renegocjacje powinny nastąpić na przełomie 2018/2019 roku. Jeżeli nc+ nie uda się wygrać, wyjątkowo realna powinna być wizja migracji części piłkarskich abonentów do innych stacji – podsumowuje Piotr Sutkowski.

W najbliższych latach przekonamy się, jak wygrany przez grupę Eleven przetarg na transmisję meczów Bundesligi poprawi pozycję stacji. Będziemy świadkami nowego oblicza niemieckiej piłki nożnej w Polsce. Wydaje się, że nie będzie to ostatni tak wielki transfer i wkrótce będziemy mieli nowego lidera kanałów sportowych. Jeśli platforma nc+ w przyszłości nie zadba o swoje portfolio, może ją to bardzo wiele kosztować.

Komentarze
Remy089 (gość) - 6 lat temu

Dopóki NC+ będzie miało LM, LE i PL to będzie mieć lepszą ofertę. Jednak, jak pisaliście, wszystko może się zmienić, gdy rozpoczną się przetargi na prawa w następnych latach. My jako odbiorcy tylko na takiej konkurencji możemy zyskać.

Odpowiedz
Michał Wielgosz (gość) - 6 lat temu

Dokładnie! ;)

Odpowiedz
ffgf (gość) - 6 lat temu

do konca zycia zostaje nc plus ekstrklasa i premier league trzeba ta uszanowac pogodzic sie z tym dawno ani eleven i polsat cyfrowy nie masz szansy na ta trzeba z tym umnieć zyć ze tak bedzie już do końca życia ze zostaną nc plus

Marek Laser (gość) - 6 lat temu

REMY089 ELEVEN ZABIERZE IM EKSTRKLASE I LIGA ANGIELSKA PREMIER LEAGUE. I LIGE MISTRZOW I ZOSTANIE SAME NBA I GOLF I PO DUPIE CANAL DOSTANIE I ELEVEN ZROBI TO CZY TY TEGO NIE CHCESZ TO I TAK NIE ZMIENI

Odpowiedz
Marek Laser (gość) - 6 lat temu

REMY089 Eleven nie interesuje to twoją ekstrklasa. Czy premier league bo tam grają o pukty tabeli anie puchar angli. Polski czy liga mistrzów wiec im to sa nie potrzebne i niech canal sport trzyma całe życie oni wola puchar angli pokazywac anie twoje ligowe

Odpowiedz
Marek Laser (gość) - 6 lat temu

I POWIEM SZCZEZE ZE TAM ZOSTALY TYLKO 2 LIGI POLSKA I ANGLI I PLACIC TRZEBA 100 ZL ZA DROGA ZA 2 LIGI TO JA PLACE ZA 3 ELEVEN 9 ZL ANIE 100 ZL ZA CANAL SPORT I CANAL SPORT 2 TO CO NC PLUS ODWALA CHORE POWINI MIEC PRZYZ 100 ZL WIECEJ LIG RAZEM LIGA MISTRZOW. EUROPEJSKA. PUCHAR ANGLI. POLSKI. SZKOCJI. NIEMIEC. FRANCJI. HISZPANI. DO POKI NC PLUS PO 1 NIE DO DA WIECEJ LIG ALBO NIE SPADNE Z CENNY TO POLSAT CYFROWY RAZEM ELEVEN ICH ROZWALI JAK KACZKI. DO POKI NC PLUS NIE ZROBI COS Z TYM TO PRZEGRA CYFROWYM POLSAT RAZEM ELVEN
POLSAT CYFROWY TERAZ JEST JUZ PRAWIE LEPSZY
BO DOCHODZI OD SEZONU 2017.18
LIGA MISTRZÓW. EUROPA EURO SPORT 1. 2. PLUS DO TEGO ELEVEN PUCHAR ANGLI Z WEMBLEY FINAL Z TYCH PREEMIER LEAGUE. I POLSAT SPORT EXTRA PUCHAR POLSKI
TYLKO BEZ EKSTRKLASA I PREMIER LEAGUE GDZIE GRAJA O SAME PUKTY TABELI TO TERAZ POLSAT CYFROWY PUCHARMI MA FUL WYPAS A TAM SAME LIGOWE 2 LIGI ZOSTALO CO GRA EKSTRKLASA I LIGA ANIGIELSKA O PUKTY TABELI BEZ PUCHARY NC PLUS MUSI DAĆ PUCHARY ALBO SPAC Z CENY BO JESLI NIE ZROBI TAK JAK POWIEDZIALEM TO POLSAT CYFROWY RAZEM ELEVEN. POLSAT SPORT EKSTRA. EURO SPORT 1. 2 MA FUL WYPAS I NC PLUS PLACZE I SIE CHOWA DO STODOŁY

Odpowiedz
Ted (gość) - 5 lat temu

Polsat to suf i nigdy nie dpgoni nc+.Za full opcje place 99,99,a w polsacie za to jest dolarne Gówno dla frajerow

ffgf (gość) - 6 lat temu

nic sie nie zmieni nigdy bo canal sport ma do konca zycia ekstrklasa i premier league liga mistrzów i trzeba sie dawno pogodzić z tym że tak musi być już nic nam nie pomoze zadne w pisy na facebook gogle forum bo to nic nie da nie mamy szansy pokonać nc plus i musimy stym się nauczyć zycie jest ciezko bardzo ale trzeba to uszanowac zrozumniec te sprawy i sie pogodzic na zawsze ze nc plus ma do konca zycia te rozrywki nasze ukochane na nich nie ma sposoby i siły

Odpowiedz
ffgf (gość) - 5 lat temu

Polsat sport. Ekstra eleven sport to najlepsza oferta sportowa wszystko jednym masz
Boks polski. Siatkówka. Koszykówka polska i ligi holenderska. Ukrainska. Wloska. Francuska. Hiszpanska. Puchar angli. 2 liga angielska
I mam ful wypas cyfrowym polsacie canal sport nie ma boksu siatki polskiej czy koszykówki same 2 ligi zostało i trzeba placic 150 zl nawet eleven sam nie daje nc plus do razem canal sport bo przy eleven canal sport psuje sport do eleven
Polsat sport ekatra przy eleven jest już lepszy sporcie tak powinno byc anie ja przypadku canal sport canal sport powinnie przeprosic eleven ze slaby sport polazuje do eleven

Odpowiedz
Dejw (gość) - 6 lat temu

Nie wiem jak Eurosport ma zamiar wynagrodzić klientom stratę Bundesligi. Dwa mecze ekstraklasy w tygodniu i co jakiś czas LE, to za mało.

Odpowiedz
Michał Wielgosz (gość) - 6 lat temu

Eurosport zdecydowanie na tym straci. To właśnie wokół Bundesligi kręci się główna ramówka. Pewnie wkrótce okaże się, czym nas zaskoczą.

Odpowiedz
ffgf (gość) - 5 lat temu

EuroSport dostaje gorsze spotkania esktrklasy canal sport zabiera lepsze eurosport nie ma tyle kasy co canal sport zeby wykupic ekstrklase nic juz nie bedzie zadnej pilki euro sport i trzeba stym sie pogodzic do konca zycia zostaje canal sport ekstrklasa i premier league

Odpowiedz
ffgf (gość) - 5 lat temu

Co ty muslisz ze euro sport pokaze wszystkie mecze ekstrklasy jak canal sport ze piatek 2 mecze sobote 4 a niedziele 2 to tylko canal sport tak ma europ sport dostaje gorsze spotkania ekatrklasy bo jest biedni nie mają tyle kasy co canal i eleven

Odpowiedz
Dinho (gość) - 6 lat temu

Skąd informacja, że Bundesliga jest najchętniej oglądaną zagraniczną ligą w Polsce?

Odpowiedz
Michał Wielgosz (gość) - 6 lat temu

Powiedział to Danny Menken, dyrektor zarządzający grupy Eleven Sports podczas czwartkowej konferencji.

Odpowiedz
Dinho (gość) - 6 lat temu

No dobra, ale co z tego że powiedział. To musi być czymś poparte...

ffgf (gość) - 5 lat temu

Bedzie premier league ekatrklasa czy zostaje do konca zycia tym canal sport

ToonArmy (gość) - 6 lat temu

Imo w tym palce maczał Mike Ashley. Bo generalnie w nc+ brakuje świeżości, szczególnie kadrowej, bo jeśli chodzi o programową to cały czas próbują czegoś nowego, tego zaprzeczyć nie można. No ale jest parę nazwisk komentatorskich, które się spisują trochę jak Shearer w roli menedżera. Ogólna percepcja jest taka, że oni są teraz w defensywie i potrzebują czegoś symbolicznego żeby pokazać, że się odgryzają (nowe prawa do jakiś rozgrywek, może 1-2 nowe nazwiska). Ale czy są w stanie coś takiego zrobić? Ciekawe co o tym sądzą w centrali c+. Imo trzeba takich nowości jakiś. No bo nie można być takim Pardew no

Odpowiedz
Fanatyk (gość) - 6 lat temu

Eleven ma zajebistą ofertę, a pozyskanie Bundesligii pokazuje, że obecnie są hegemonem jeśli chodzi o Sportowe TV w Polsce. Niestety "spór" Mirosławskiego, ze Stanowskim trochę rzuca się cieniem ten zacny produkt. Mam jednak nadzieje, że Eleven nie podzieli losu Wizji TV i tak szybko nie upadnie.

O, Canal + jestem spokojny. Dopóki mają te prawa jakie mają nic się im nie stanie. Gorzej z Eurosportem, bo o Sportklubie już nie wspomnę ;)

Odpowiedz
Michał Wielgosz (gość) - 6 lat temu

Eleven ma zbyt duży kapitał, jeśli chodzi o prawa do transmisji, żeby upaść. Co do Eurosportu, to mogą pochwalić się jeszcze sportami zimowymi, ale to tylko w sezonie..

Odpowiedz
makalega (gość) - 6 lat temu

Nie wiem jak wam, ale mi nie za bardzo leżą komentatorzy w Eleven i dużo bardziej wole Tomasza Lacha czy Mateusza Borka niż tych gości z Eleven, których nawet nie potrafię z nazwiska wymienić, mimo tego, że te nazwiska się przewijają kilka razy, to ci komentatorzy Eleven jacyś tacy bez energii, najbardziej na tej "przeprowadzce" Bundesligi ucierpi w mojej ocenie właśnie komentarz, natomiast gdyby udało się im pozyskać jeszcze Premier League to miało by to o tyle plus, że użytkownicy Polsatu nie musieliby zmieniać platformy by oglądać PL

Odpowiedz
Marek Laser (gość) - 6 lat temu

Przeciez masz eleven nc plus to czym bedziesz sie martwic i plakac to se ovejzesz na eleven sport i eurosport 1 i 2 nc plus to nie musisz nigdy zmieniac na zadna telewizje najgorzej ma polsat cyfrowy co posiadaja ja nie moge oglodac jak ty bo mam polsat cyfrowy ale nie moge zmienic cyfrowy polsat na nc plus bo boksu nie ma. Mam w domku 2 dekodery chyba ze jednym pokoju zmienie na nc plus ale droga mi wyjdzie place polsacie okolo 80 zl i plus nc to wyjdzie mi prawie 200 zl. Najwyzej eleven do kupie najwyzej nie poglodam liga miatrzow. Ekstrklase. Liga angielska mi nie potrzebna ta premier league bo graja tylko o pukty anie puchary angli liga mistrzow
Eleven moge zobaczyc puchar angli najwyzej nie zobacze lige mistrzow musze na tym zyc

Odpowiedz
Namename (gość) - 6 lat temu

E tam :/ Dla mnie tutaj decydującym czynnikiem jest LM i LE a te przecież mają canal + dodać do tego jeszcze naszą ekstraklase i PL i więcej prawdziwemu kibicowi nie trzeba.

Odpowiedz
@KamilTybor (gość) - 6 lat temu

Ja wiem co jeszcze "prawdziwemu kibicowi" trzeba... zapomniałeś dodać: kapcie. ????

Odpowiedz
Michał Wielgosz (gość) - 6 lat temu

Zapomniałeś o piwie!

Marek Laser (gość) - 6 lat temu

Canal sport dostal pierdol od eleven przejeli ligi wloska chiszpanska francuska. Puchar angli a teraz liga mistrzoe zegnaj nc plus na zawsze ciao roma

Odpowiedz
bartek (gość) - 5 lat temu

Ogladaj lige (c)hiszpańska he he . To sa własnie klienci Pol(solorza). Ciekawe czy zna zasady gry w piłke?

ffgf (gość) - 5 lat temu

mam eleven to widze mecze nie rozumiem jednej rzeczy na temat co ludzie piszą o premier league i ekstrklasa co solorz do tego ma on tylko jest poto żeby kanały dodawac do polsatu takie jak elvven canal sport czy puls 2 anie od meczu on nie jezdzi kamerami na stadiony jak eleven i canal oni są o tego żeby wykupić rozrywki wiec oczym taka mowa nic solorz do tego nie ma to już musi canal sport miedzy eleven się dogadać kto ma pokazywać solorz jest tylko o tego podpisuje umowe żeby były kanały jak puls 2 canal sport 1 2 czy canal film hdbo 1 2 3 elven anie mecze pokazywać to trzeba tylko czekać na decyzje od canal sport i eleven do póki stacje się nie dogadzą to nie wiadomo kto przejmnie te lgi ale watpie czy elven polska i angielska premier kupi bo to sa tylko same ligowe tam graja o same puknty oni wola tylko miec puchary angli niemiec francji anie jakieś ligowe

Luk (gość) - 6 lat temu

Jeszcze Eleven Sports brakuje Premier League i bedzie komplet

Odpowiedz
Marek Laser (gość) - 6 lat temu

Brakuje nie tylko premier league. Ekstraklase polska i liga mistrzow

Odpowiedz
sławek (gość) - 6 lat temu

Gdy Eleven weźmie Ligę Mistrzów i LE to już będzie pozamiatane

Odpowiedz
Marek Laser (gość) - 6 lat temu

Liga europejska leci eurosport 1 i typ sport. Eleven nigdy nie bedzie miec liga mistrzow i. Ekstrklase. Premier league bo canal sport je ma na stale to nie ma szans eleven musi zostac canal ci co maja polsat cyfrowy beda tylko oglodac eleven i polsat sport extra. Lige holenderska bo meczu nigdy nie beda oglodac ekstraklase. Liga angielska premier league liga mistrzow trzeba bylo zmienic polsat cyfrowy na nc plus bo innego wyscia nie ma skora nie moga byc wszystkie ligi cyfrowym polsacie bez zmieniania satelity dekodery

Odpowiedz
Marek Laser (gość) - 6 lat temu

Prosze BUNDESLIGA ZOSTAWIC NA EUROSPORT 2 HD A JESLI ELEVEN PRZEJMNIE BUNDESLIGE TO SIE NIE MARTWIE BO MAM ELEVEN SPORT WYKUPIONY POLSACIE CYFROWYM TYLKO CHCE ZEBY ELEVEN 2 LIGI WKYKUPILO CALA EKSTRKLASE POLSKA I LIGA ANGIELSKA PREMIER LEAGUE CALA CO GRA ARSENAL CHELSEA. LIVERPOOL MANCHESTER CITY. ORAZ LIGE MISTRZOW NIECH ZABIERZE OD CANAL SPORT I PUCHAR ANGLI. TYLKO IM ZOSTAJE SAME NBA I GOLF I PO DUPIE DOSTANA CANAL I BEDZIEMY SIE CIESZYC NAJLEPSZEGO SPORT ELEVEN

Odpowiedz
Marek Laser (gość) - 6 lat temu

ELEVEN SPORT PIEKNIE TAK TRZYMAĆ CHLOPAKI DUZO SUKCESÓW WAM ŻYCZE PRZEJMNIJCE. EKSTRKLASA I ZAMIENIECIE 2 LIGA ANGIELSKA. NA PREMIER LEAGUE I BRAZYLIJSKA NA LIGA MISTRZOW I POLSAT CYFROWY WYGRA NC+
BEDZIE DUŻO SPORTU. PILKA NOZNA
LIGA. HOLENDERSKA. ROSYJSKA. UKRAINSKA. HISZPANSKA. WLOSKA. FRANCUSKA. EKSTRKLASA. PREMIER LEAGUE. NIEMIECKA. SZKOCJA. BELGIJSKA
ORAZ LIGA MISTRZÓW I PLUS BOKS. KSW. ŻUZEL SIATKÓWKA. POLSAT SPORT. EXTRA. NEWS.

BRAWO ELEVEN I POLSAT CYFROWY BIJCIE GLOWE KIBICOM NC+ BAY NA ZAWSZE ZLODZIEJE NC+

Odpowiedz
martek (gość) - 5 lat temu

Prowadze lokal z piwem taki mały do 20 ludzi i przychodza do mnie ludzie własnie na mecze ligi Polskiej i Ligi Mistrzów. O ile NC+ nie robi mi problemów i zgodzi sie na odtwarznie tych meczy bez jakis licencji to Pols(olorz) zażyczy sobie specjalnej opłaty jak miało to miejsce w przypadku Euro i MŚ. Za sama gale KSW pay per view chcieli dodatkowo 500 zł. Więc jak lubisz posiedziec z kolegami w knajpie i poogladac mecze z emocjami to sie rozczarujesz. Nikogo nie bedzie na to szczerze stać a na peweno nie mnie. POlsat to najbardziej antysportowa stacja w Polsce ! I nie mów mi ,ze NC+ to złodzieje !

Odpowiedz
Marek Laser (gość) - 6 lat temu

OD 2018R NOWEGO SEZONU KTO PRZEJMNIE PREMIER LEAGUE CZY ZNOWU CANAL SPORT CZY INNA STACJA BO Z TEGO CO WIDZĘ TO EKSTRKLASA ZNOWU BEDZIE CANAL SPORT DO 2019R LIGA MISTRZÓW JUŻ CANAL SPORT STRACIŁ PRZEJOŁ POLSAT TYLKO NIE WIADOMO CO BEDZIE PREMIER LEAGUE BO KONCZY IM SIĘ UMOWA DO 3 CZERWCA 2017R BO WIADOMĄ EKSTRKLASE JUŻ WYKUPIL CANAL SPORT DO 2019R TO BEDZIE WOGULE EKSTRKLASY POLSACIE CYFROWYM TYLKO CO BEDZIE PREMIER LEAGUE CZY TEŻ PONOWNIE CANAL SPORT WYKUPI DO 2019R JAK EKSTRKLASE CZY INNA STACJA POKAŻE NIE WIADOMO MUSIMY CZEKAĆ BO WATPIE CZY CANAL SPORT WYKUPI PREMIER LEAGUE PRZECIEŻ KASE JUŻ WYDALI NA EKSTRKLASE TO JUŻ KASY NIE MAJĄ NA 2 LIGE PREMIER LEAGUE SKORA EKSTRKLASA KOSZTUJE 33 TYŚ I 33 TO CANAL SPORT JUŻ KASY NIE MA 2 TYLE

Odpowiedz
Marek Laser (gość) - 6 lat temu

POCO MA ELEVEN BRAĆ EKSTRKLASA. PREMIER LEAGUE. PILKA NOŻNA SKORĄ PO 1 TAM NIE GRAJĄ O ŻADNE PUCHARY TYLKO O PUKTY TABELI WIEC NA CO ELEVEN POTRZEBNE TO SĄ SŁABE MECZE PORÓWNANIE DO PUCHARÓW LIGA MISTRZÓW. EUROPEJSKA. PUCHAR ANGLI. POLSKI WIEC SIĘ NIE OPŁACA ELEVEN BRAĆ TE 2 LIGI LIGOWE CO GRAJĄ O PUKTY. NIECH CANAL SPORT TO TRZYMA DO KONCA ŻYCIA TE LIGI LIGOWE EKSTRKLASA. PREMIER LEAGUE
CANAL SPORT STRACIŁ PUCHAR ANGLI TERAZ LIGA MISTRZÓW. I LIGA WŁOSKA. HISZPANSKA. FRANCUSKA
ZOSTALO TYLKO 2 LIGI I ZADAJĄ 100 ZŁ TO JEST ZA DUŻO CANAL SPORT 100 ZL I PLUS ELEVEN 15 ZŁ ZA TAKIE GOWNA 100 ZL CHCA Z CZYM DO LUDZI NC PLUS
DAJCIE WIECEJ LIG ZA TE 100 ZL ANIE DAJECIE TYLKO 2 LIGI EKSYRKLADA I PREMIER LEAGUE DODAJCE LUGA MISTRZOW. EUROPEJSKA. PUCHAR ANGLI POLSKI. LIGI HISZPANSKA. WLOSKA FRANCUSKA. NIEMIECKA. SZKOCJA. BELGA TO WTEDY OPLACA SIE 100 ZL DAC ZA TYLE LIG ALE NIE 2 LIG BO NARAZIE TO GOWNO ROBICIE I ELEVEN WAS NISZSZY ZABRALI WAM PUCHAR ANGLI. LIGE MISYRZOW. EUROPEJSKA CYFROWY POLSAT RAZEM ELEVEN ROZWALA JAK NALESNIKI Z JABKIEM WSTYD I BRUD U WAS NC PLUS NAHORNY I TWARDOWSKI ZROBCIE COS Z TYM BO WSZYSCY WAS KLIJEJENCI OLEJA I POJDA DO NETI. CYFROWY POLSAT. VECTRA

Odpowiedz
Kurdu.pel (gość) - 5 lat temu

Pamiętam, gdy Canal+ miało ligę hiszpańską, włoską i francuską. Kompletnie tego nie oglądałem, bo przyznaję, że najlepiej ogląda się ligę angielską i... o dziwo polską. Oglądanie meczów angielskiej ligi jest przyjemne, bo jest szybka i konkretna. Oglądanie polskiej ligi jest fajne, bo to jednak "nasi". Oglądanie meczów trzech wcześniej wymienionych przeze mnie lig jest nudne, kompletnie pozbawione emocji, no chyba, że grali mecz Real - Barcelona, lub Juventus - Inter. Dopóki Eleven Sports nie przejmie ligi angielskiej, napewno nie wykupię ich abonamentu.

Odpowiedz
ffgf (gość) - 5 lat temu

To nie kupuj nigdy eleveni placz sobie całe życie ze nie ma niccanal sport brak chiszpanskiej wloska francuska polska ekstrklasa premier league szkocka celtic rangers belgijska club bruge i ciekawe co zrobisz został ci tylko interenet bo nigdy ich nie zobaczysz canal sport bedziesz płakać jak z nut

Odpowiedz
PanAndżej (gość) - 5 lat temu

"ffgf" myślę że odebrałeś sobie prawo komentarzu w momencie kiedy padło słowo "chiszpanskiej"

ffgf (gość) - 5 lat temu

Ic pizdu panie andrzej

ffgf (gość) - 5 lat temu

To nigdy nie kupuj eleven nc badz całe życie canal sport 1, 2. 2 ligami ekatrklasa nasza polska i angielska tam gdzie gra manchester city liverpool i płacz sobie że eleven tobie odbiera twoje ligi może kiedyś zrozumniesz że ktoś telewizji musi dostać wpierdol jak canal sport który rządza za sam canal wszystkie bez eleven hbo polsaty to koszt 50 60 zl nie długo cenny nc plus pójdą góre przy 2 ligach co tylko grają o pukty eleven ma wdupie premier league ekatrklase poco im brać skorą grają o pukty tabeli pucharowe są lepsze anie twoje ligowe eleven woli puchar Angli i jest dużo tańsze o 50 zł mniej o tych ogórek niech canal sport trzyma całe życie ligowe tylko niech się trzymają od puchar angli wkurwi się eleven to żadnych pucharów nie bedzie canal sport ich czas się skonczył i niech wypierdalają na marsa swoimi cenami nie długo bedzie coraz gorzej pochuja mi nc plus z powrotem mieć przecież nc plus są te same programy jak cyfrowym polsacie tylko bez canal plus
A tak wszystko to samo mam cyfrowym polsacie co nc plus mniałem

Nc plus.
HBO 1 2 3
CINEMAX 1 2
CBS EUROPA
TNT
KINO POLSKA
STOPKLATKA
Eleven Sport
Stopklatka
Polsat Film
Puls 1 2
Discovery
Euro Sport 1 2
CANAŁ FILM SERIALE SPORT 1 2
CYFROWY POLSAT
TO SAMO JEST TYLKO BEZ CANAŁ
JEST RÓWNIEŻ HBO 1 2 3 CO MA NC PLUS
CINEMAX 1 2 TAKŻE JEST
KINO POLSKA TAKŻE
STOPKLATKA RÓWNIEŻ JEST CO NC PLUS MA
EUROP SPORT 1 2 TAKŻE
CBS EUROPA TAKŻE
POLSAT FILM TAKŻE
ELEVEN SPORT TAKŻE

WIEC POCO MIEĆ NC PLUS SKORĄ TA SAMO JEST TYLE ŻE NIE MA CANAL PLUS ONE SĄ NIE POTRZEBNE CYFROWYM POLSACIE SKORĄ ELEVEN PRZEJMUJE KOLEJNE LIGI
WIECEJ SPORTU MA CYFROWYM POLSAT NC PLUS TYLKO 2 LIGI SAME CO TO MA BYĆ NIE MA BOKSU NAWET SIATKÓWKI POLSKIEJ LIGI ANI KORZYSZYKÓWKI I DEBILOM MAMY PŁACIĆ 120 1500 ZŁ
CANAL SPORT PLUS ELEVEN TO SŁABA OFERTA SPORTOWA
JUŻ WOLE MIEĆ ELEVEN SPORT RAZEM POLSAT SPORT. EXKTRA
BEZ CANAL SPORT I MAM FUL WYPAS WSZYSTKO JEDNYM POCO MI ELEVEN RAZEM CANAL SPORT NC PLUS SKORA SLABY SPORT JEST NA CANAL SPORT BEZ SENSU I PLAC DURNE 120 150 ZŁ ANI TAM BOKSU NIE MA SIATKÓWKI KORZYSZKÓWKI POLSKIEJ LIGI I LIGA HOLENDERSKA ROSYJSKA UKRAIŃSKA A CYFROWY POLSAT MI DAJE NAJLEPSZY SPORT NA ŚWIECIE NISZ ZASRANY CANAL SPORT MAM PRAWIE FUL WYPAS TYLKO BRAKUJE NAM EKSTRKLASA. PREMIER LEAGUE. PORTUGALSKA
MAM BOKS SIATKÓWKA HOLENDERSKA. ROSYJSKA. UKRAIŃSKA LIGI I DO TEGO MAM ELEVEN
LIGI NIEMIECKA. WŁOSKA. FRANCUSKA. HISZPAŃSKA. SZKOCJA. 2 LIGA ANGIELSKA. PUCHAR ANGLI. I MAM NAJLEPSZY SPORT JESZCZE ELEVEN URUCHOMI 4 KANAŁ DO LISTOPADA 2017R COŚ CZUJE ŻE ELEVEN SIĘ ROSKRECA NA MAXA CANAL SPORT MA TYLKO 2 KANAŁY SPORTOWE ELEVEN NARAZIE MA O 1KANAŁ WIECEJ ZARAZ TWORZĄ 4 KANAŁ I O 2 WIECEJ NISZ CANAL SPORT
EKSTRKLASA I PREMIER LEAGUE MAJĄ TYLKO DO 2018R 19
JUŻ CANAL SPORT NIE MOŻE POZYSKAĆ TE LIGI BO 20 LAT PRZEDŁUŻALI CO 5 LATA ZADUŻO TRWA PRZEDŁUZENIE CANAL SPORT TERAZ DAĆ INNYM KANAŁOM MECZE NAPEWNO BEDZIE PRZETARG NOWYM ROKU 2018R OKAŻE KTO JE PRZEJMNIE A MY TYLKO BEDZIEMY SIĘ CIESZYĆ ŻE CANAL SPORT WREŚĆ UPADNIE ZE SWOIMI LIGAMI CENAMI TAK ROBIĄ HUJA LUDZI BALONA KONIA I NIECH SZYBKO KTOŚ IM ZABIERZE TE 2 LIGI OD CANAL SPORT BO CANAŁ TO JEST WRÓG PAZERNY NA PRZEDŁUZENIE UMÓWE MAM NADZIEJE ŻE CANAL SPORT PO 20 LATACH NIE BEDZIE MIEĆ NIGDY EKSTRKLASA. PREMIER LEAGUE ZATĄ CO NAM ZROBILI CENAMI NIGDY IMNIE WYBACZYMY NIECH ELEVEN TO PRZEJMNIE BO MAM NERWY NA CANAL SPORT

ffgf (gość) - 5 lat temu

Jakie ma dla ciebie znaczenie czy bedą mecze canal sport czy eleven sport skorą te obaj 5 kanaly są ofercie Nc Plus ważne ze bedziesz miec nadal ligi nc plus nie wazne czy canal sport 1 2. Eleven sport extra hd skora sa i tak nc plus to jaki problem masz skora masz nc plus i te wszystkie kanaly sportowe canal sport i plus eleven wazne za te sa ligi nc plus nie wazne czy leca na canal sport i eleven sport wazne ze sa nc plus i to sie liczy w sercu pozdriawam cie milutko

ffgf (gość) - 5 lat temu

canal sport przegra wojne eleven uruchomi 4 kanał eleven do konca roku 2018 czyli o 2 kanały wiecej eleven bedzie miec od canal sport podejzwam ze premier league ekatrklasa chcą mieć dlatego 4 kanał chcą uruchomic

Odpowiedz
Kajetan Gdański (gość) - 5 lat temu

Ja tam miałem zawsze gdzieś nudną ligę Hiszpańską i Włoską. Tez zawsze oglądam tylko Angielską i Bundesligę a szczególnie Ekstraklasę. Jak eleven to przejmie to się załamię. Fatalni komentarzy i jakoś transmisji tej stacji nie przekonuje mnie. NC+ powalczcie chociaż o Ekstraklase i Bundeslige!

Odpowiedz
ffgf (gość) - 5 lat temu

Już podjęta decyzja ekstrklasa premier league zostaje do konca życia canal sport czyli nc plus. Eleven sport nie ma tyle kasy a do tego im nie potrzebne te ligi polski. Angielska bo tam tylko grają o punkty bez pucharów

Odpowiedz
ffgf (gość) - 5 lat temu

niech wypierdala z tej polski canał Sport skorą kurwa pajace nie mogą popdpisać umówe i dać kanały do polsatu canal sport 1 2 jeśli tak bedzie to eleven się wkurwi i przejmnie ligi 2 jeszcze ekstrklasa i premier league zadużo se nc plus pozwala i życze eleven żeby przejeli 2 ligi jeszcze do elven ekstrklasa i premier league konczy się umówa nc plus 2 ligami po nowym roku 2018 r teraz bedzie prawdziwa wojna

Odpowiedz
Dave (gość) - 4 lata temu

Eleven oszukuje! Szczyci się Bundesligą ale najważniejsze mecze czyli mecze Bayernu nie są pokazywane o prawa odsprzedali! Podobnie z LaLiga, Barcelony i Realu nie pokażą bo też prawda sprzedali... Więc nie warto! #ElevenOSZUŚCI

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze