Był piłkarzem, będzie lekkoatletą


Ciekawe wieści napływają do nas z RPA. Otóż były gwiazdor reprezentacji tego kraju, Helman Mkhalele, zmienił dyscyplinę sportową. Wychowanek johannesburskiego Jomo Cosmos zajmie się bieganiem maratonów.


Udostępnij na Udostępnij na

Popularny „Midnight Express” swego czasu był królem środka pola w reprezentacji RPA. Teraz zamierza zamienić piłkarskie korki na ich biegowy odpowiednik.

– Obecnie zrobiłem sobie przerwę od futbolu. Zamierzam zająć się lekkoatletyką i przygotowuję się do Maratonu Comrades, który odbędzie się już w przyszłym miesiącu w Durbanie – opowiada jeszcze niedawny asystent szkoleniowca Jomo Cosmos.

Za czasów kariery piłkarskiej Mkhalele zazwyczaj biegał przez pełne 90 minut po całym boisku, przy okazji wykonując świetną robotę, niezależnie czy miał zadania ofensywne czy defensywne. Maraton to jednak nie przelewki.

– Nie opuszczam futbolu na stałe, jednak chciałem zrobić przerwę, na co mogłem sobie pozwolić, gdyż nie jestem już aktywnym piłkarzem. Wciąż chcę jednak zachować dobrą kondycję, a jednocześnie spróbować czegoś nowego, więc wystartuję w maratonie. To trudne zadanie, ale wierzę, że dam sobie radę opowiada.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze