Bundesliga: Żuraw na ławie

22 lutego 2008 Bundesliga: Żuraw na ławie

Dziś w Polsce oczy wszystkich kibiców piłkarskich były zwrócone na Kielce, gdzie szlagierowe spotkanie rozgrywała Korona z Wisłą. Za naszą zachodnią granicą w podobnym czasie odbywał się mecz otwierający 21. kolejkę, w którym VfL Bochum podejmowało Hannover 96.

Tomasz Zdebel
Tomasz Zdebel (fot. kicker.de)

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy w 30. minucie wyszli na prowadzenie. Strzelcem gola okazał się… Cherundolo z Hannoveru, który pechowo wbił piłkę do własnej siatki.

Zaraz po przerwie gościom udało się jednak wyrównać. Tym razem już do właściwej bramki strzelał Mike Hanke. Radość przyjezdnych nie trwała długo.Benjamin Auer w 52. minucie ustalił wynik na 2-1.

Pełne 90 minut w barwach VfL zagrał Tomasz Zdebel. Polak ukarany został żółtą kartką w doliczonym czasie gry. Z poziomu ławki rezerwowych mecz obejrzeli za to Marcin Mięciel i Dariusz Żuraw z Hannoveru.