Bundesliga: Wysoka wygrana Schalke

W piątkowym spotkaniu 28. kolejki Bundesligi Schalke Gelsenkirchen bez problemów pokonało Energie Cottbus 4:0. Dla gospodarzy było to trzecie kolejne zwycięstwo w rozgrywkach ligowych.

Od początku spotkania zdecydowanie lepszym zespołem była drużyna gospodarzy. Już w czwartej minucie po podaniu Rafinhy, Christian Pander silnym strzałem z 20. metrów pokonał golkipera rywali. Po chwili Schalke mogło podwyższyć prowadzenie, jednak po akcji Jeffersona Farfana i Kevina Kuranyiego, Levan Kobiashvili strzelił wprost w bramkarza gości.

W 23. minucie kibice z Gelsenkirchen po raz kolejny mieli ogromne powody do radości. Kuranyi zagrał w pole karne do Halila Altintopa, turecki napastnik minął Mario Cvitanovica i płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce. W 36. minucie z rzutu wolnego groźnie uderzał Pander, ale futbolówka przeleciała tuż nad bramką rywali.

Druga część meczu rozpoczęła się od znakomitej okazji Energie Cottbus, ale po strzale z rzutu wolnego Cagdasa Atana, Manuel Neuer popisał się fenomenalną interwencją. W 60. minucie drużyna z Gelsenkirchen prowadziła już różnicą trzech bramek. Sprytne podanie Altintopa wykorzystał strzałem z siedmiu metrów Jermaine Jones.

W 86. minucie Energie miało szansę na zdobycie honorowej bramki, jednak Dimitar Rangelov w dobrej sytuacji nie potrafił pokonać golkipera rywali. Trzy minuty pózniej czwartą bramkę w tym spotkaniu zdobyli podopieczni Michaela Buskensa. Orlando Engelaar dośrodkował z prawej strony do Kuranyiego, reprezentant Niemiec znakomicie przyjął futbolówkę w polu karnym i pewnie pokonał Gerharda Tremmela.

Ostatecznie Schalke Gelsenkirchen pokonało na Veltins Arena Energie Cottbus 4:0. W drużynie gości 76 minut rozegrał Mariusz Kukiełka.