Bundesliga: Wygrana Stuttgartu, remis w Leverkusen

12 kwietnia 2009 Bundesliga: Wygrana Stuttgartu, remis w Leverkusen

W dwóch niedzielnych spotkaniach 27. kolejki Bundesligi VfB Stuttgart pokonał Hamburger SV 1:0, a Bayer Leverkusen zremisował z Werderem Brema 1:1.

Początek spotkania na Mercedes Benz Arena należał do zespołu gospodarzy. W piątej minucie Mario Gomez z 16 metrów strzelił tuż obok słupka. Po chwili Thomas Hitzlsperger groźnie uderzał z dystansu, ale na posterunku był Frank Rost. W 38. minucie po dośrodkowaniu Hitzlspergera, niecelnie główkował Gomez. W końcówce pierwszej połowy Ivica Olić minął w polu karnym Ludovica Magnina, jednak po uderzeniu chorwackiego napastnika piłka trafiła tylko w poprzeczkę.

Mario Gomez zdobył w tym sezonie już 15 bramek w Bundeslidze.
Mario Gomez zdobył w tym sezonie już 15 bramek w Bundeslidze. (fot. teamtalk.com)

Druga część spotkania mogła się rozpocząć korzystnie dla drużyny Martina Jola, ale po podaniu Jeroma Boatenga, Olić strzelił niecelnie tuż obok słupka. W 70. minucie Marcell Jansen uderzył z 20 metrów, ale również obok bramki. W 89. minucie bliski pokonania Jensa Lehmanna był Dennis Aogo, ale niemiecki golkiper popisał się świetną interwencją.

W doliczonym czasie gry gospodarze zdobyli bramkę na wagę trzech cennych punktów. Z lewej strony dośrodkował Jan Simak do Hitzlspergera, strzał pomocnika reprezentacji Niemiec obronił Rost, ale dobitka Gomeza z siedmiu metrów była już celna.

VfB Stuttgart w ostatnim czasie spisuje się znakomicie, tylko jedna porażka w ostatnich 13 meczach, i plasuje się na piątym miejscu w tabeli.

Remis w Leverkusen, znakomity strzał Barnetty

Spotkanie na LTU-Arena dostarczyło kibicom wielu wrażeń. Już w 11. minucie po podaniu Toniego Krossa, Tranquillo Barnetta uderzył zza pola karnego nie do obrony. Zespół gości mógł odpowiedzieć w 30. minucie, ale po strzele Hugo Almeidy futbolówka trafiła w słupek. Jednak juz po chwili Claudio Pizarro wykorzystał świetne dośrodkowanie Aarona Hunta i strzałem głową z bliskiej odległości pokonał Rene Adlera. W 40. minucie Simon Rolfes zagrał prostopadłą piłkę do Stefana Kiesslinga, niemiecki napastnik minął Tima Wiesego i mając pustą bramkę trafił w słupek.

Druga połowa meczu nie przyniosła kolejnych bramek, choć oba zespoły miały szansę na zdobycie zwycięskiego gola. W 69. minucie na pole karne piłkę zagrał Mesut Ozil, a Per Mertesacker z pięciu metrów nie potrafił skierować futbolówki do bramki rywali. W 73. minucie Arturo Vidal zagrał do Toniego Krossa, jednak młodzieżowy reprezentant Niemiec z 16 metrów uderzył obok bramki. W 86. minucie drużyna Thomasa Schaafa mogła zgarnąć trzy punkty, ale piłka po strzale Clemensa Fritza trafiła w słupek.

Ostatecznie Bayer Leverkusen zremisował na własnym boisku z Werderem Brema 1:1. W barwach gospodarzy Tomasz Zdebel grał do 62. minuty.