Bundesliga: HSV wygrywa, koszmarny błąd Neuera

W jedynym niedzielnym spotkaniu 25. kolejki Bundesligi, Hamburger SV pokonał na wyjeździe Schalke Gelsenkirchen 2:1. Bohaterem spotkania został napastnik gości, Jose Paolo Guerrero.

Hamburger SV przystępował do niedzielnego spotkania bez trzech swoich czołowych zawodników. Mladen Petrić, Ivica Olić oraz Piotr Trochowski nie mogli wystąpić w tym meczu  z powodu kontuzji.

Od  początku  spotkania to drużyna Martina Jola stwarzała sobie więcej sytuacji podbramkowych. W piątej minucie Jonathan Pitroipa z 10 metrów uderzał tuż nad poprzeczką. Po chwili golkipera Schalke, Manuela Neuera, próbował pokonać Marcel Jansen, jednak pomocnikowi gości zabrakło w tej sytuacji precyzji. Zespół gospodarzy najlepszą okazję do zmiany wyniku stworzył sobie w 27. minucie, ale po strzale Heiko Westermanna świetnie interweniował Frank Rost.

Druga część meczu również przebiegała pod dyktando drużyny z Hamburga. W 58. minucie Pitroipa zagrał na 16. metr do Colina Benjamina, jednak reprezentant Namibii nie trafił w światło bramki.

W 70. minucie koszmarny błąd popełnił Neuer. Po zagraniu ze środka pola Jeroma Boatenga do Guerrero, bramkarz reprezentacji Niemiec tak nieszczęśliwie odbił futbolówkę, że ta znalazła się pod nogami peruwiańskiego napastnika. Zawodnik gości skorzystał z „prezentu” i umieścił piłkę w bramce rywali.  Po chwili było juz 2:0, Jensen dośrodkował na pole karne do Guerrero, a Peruwiańczyk z najbliższej odległości pokonał Rosta.

Drużynę Freda Ruttena w tym spotkaniu było stać tylko na zdobycie honorowego gola. W 80. minucie po solowej akcji Kevina Kuranyi’ego, Jefferson Farfan strzałem z pięciu metrów nie dał szans bramkarzowi HSV.

Po emocjonującym, zwłaszcza w drugiej połowie, spotkaniu Hamburger SV pokonał Schalke Gelsenkirchen 2:1. Po tym zwycięstwie ekipa Martina Jola zajmuje czwarte miejsce w tabeli, natomiast Schalke plasuje się na ósmej pozycji.