Bundesliga: Hertha już wiceliderem

Dzięki piątkowemu zwycięstwu na własnym stadionie 2:1 w pojedynku z zespołem FC Köln, drużyna Herthy Berlin wskoczyła na fotel wicelidera niemieckiej Bundesligi. Zwycięstwo nad beniaminkiem z Kolonii przedłużyło wspaniałą passę piłkarzy ze stolicy Niemiec, którzy w ostatnich czterech spotkaniach zdobyli komplet punktów.

Przed pojedynkiem otwierającym 15. kolejkę spotkań ligi niemieckiej pomiędzy drużynami Herthy Berlin i FC Köln eksperci wytypowali jako zdecydowanego faworyta zespół z Berlina. Wystarczy przeanalizować wyniki obu drużyn we wcześniejszych spotkaniach, aby dojść do wniosku, że berlińczycy byli zdecydowanymi faworytami. Trzy ostatnie pojedynki Herthy to same zwycięstwa ekipy z Berlina. Natomiast drużyna FC Köln w dwóch ostatnich spotkaniach poniosła dwie porażki.

Od początku spotkania optyczną przewagę uzyskała drużyna Herthy, która zepchnęła zespół gości do głębokiej defensywy. Ambitna gra gospodarzy została wynagrodzona już w 24. minucie, gdy dokładnym podaniem popisał się Andrey Voronin, a Kacar, mający przed sobą tylko goalkeepera gości Mondragona, trafił do siatki beniaminka. Po strzeleniu bramki zawodnicy „Starej Damy” wciąż atakowali i nie mieli zamiaru zwolnić tempa gry. Gdy się już wydawało, że pierwsza odsłona meczu zakończy się jednobramkowym prowadzeniem berlińczyków, drużyna gości przeprowadziła zabójczą kontrę i zdobyła tak zwaną bramkę do szatni. W 45. minucie świetnym dośrodkowaniem popisał się pomocnik FC Köln Ehert, a skutecznie główkował w polu karnym najlepszy strzelec gości, Novakovic. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

W drugiej połowie, podobnie jak w pierwszej, stroną przeważającą była ekipa gospodarzy, która za wszelką cenę próbowała zdobyć zwycięską bramkę. Jednak prawie całą drugą połowę zespół Herthy raził brakiem skuteczności. W końcu w 70. minucie trener berlińczyków, Lucien Favre, zdecydował się wpuścić na boisko superstrzelca Herthy, Marka Pantelica. Jak się okazało, była to bardzo dobra decyzja. W 87. minucie piłkę w pole karne dośrodkował Patric Ebert, a skuteczną główką popisał się wspomniany serbski napastnik, Marko Pantelic. i Hertha wyszła na prowadzenie, którego już nie oddała do końca spotkania. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny ze stolicy Niemiec 2:1, dzięki czemu piłkarze Hertha wskoczyli na drugą pozycję w tabeli.

Hertha Berlin vs FC Köln 2-1