Bundesliga: Grafite bohaterem Wolfsburga

VfL Wolfsburg pokonało po emocjonującym meczu Schalke Gelsenkirchen 4:3. Bohaterem spotkania został Brazylijczyk Grafite, autor trzech bramek dla gospodarzy.

W siódmej minucie spotkania Kevin Kuranyi zagrał dokładnie do Ivana Rakitica, jednak reprezentant Chorwacjii strzelił tuż obok bramki gości. Po chwili nieoczekiwanie Schalke objęło prowadzenie. Jermain Jones podał ze środka pola do Heiko Westermanna, a pomocnik gości strzałem z szesnastu metrów nie dał najmniejszych szans Diego Benaglio. W 17. minucie mogło być już 2:0 dla zespołu Freda Ruttena, jednak Jones uderzył zza pola karnego minimalnie niecelnie.

W 26. minucie spotkania drużyna Felixa Magatha zdołała doprowadzić do wyrównania. Z rzutu karnego bramkę zdobył Grafite (Brazylijczyk został sfaulowany przez Mladena Krstajica). Tuż przed przerwą „Wilki” zdobyły kolejnego gola, a autorem trafienia został Edin Dzeko. Dla reprezentanta Bośni był to szósty z kolei mecz, w którym wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie spotkania obie drużyny stworzyły sobie wiele sytuacji podbramkowych. W 56. minucie Dzeko, po dośrodkowaniu Zvjezdana Misimovica, uderzył z dziesięciu metrów tuż obok słupka. W 74. minucie drugie trafienie w tym meczu zaliczył Grafite. Misimovic zagrał na pole karne do Brazylijczyka, ten ograł Krstajica i płaskim strzałem pokonał golkipera Schalke.

W 76. minucie kontaktowego gola zdobył pomocnik gości Jermain Jones (asystował Kuranyi). Radość zawodników Schalke po zdobyciu bramki nie trwała zbyt długo, bo w 84. minucie Ashkan Dejagah dośrodkował na pole karne do Grafite, a Brazylijczyk strzałem z najbliższej odległości pokonał Mathiasa Schobera.

W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył Kuranyi, wykorzystując błąd obrońców Wolfsburga.

VfL Wolfsburg odniósł szóste z kolei zwycięstwo w Bundeslidze. Zespół Felixa Magatha zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli.