Bundesliga: Bielefeld remisuje, niespodzianka w Leverkusen

Dwa niedzielne mecze zakończyły 23. kolejkę Bundesligi. Na Schuco Arena Arminia Bielefeld zremisowała z Eintrachtem Frankfurt 0:0. Również Bayer Leverkusen w spotkaniu z VfL Bochum musiał zadowolić się zdobyciem jednego punktu.

Arminia Bielefeld przystępowała do spotkania bez swojego najlepszego strzelca, Artura Wichniarka. Polski napastnik na jednym z ostatnich treningów doznał kontuzji mięśnia łydki.

Mecz na Schuco Arena lepiej rozpoczęli goście. W 12. minucie  Patrick Ochs uderzył z 16 metrów, a Dennis Eilhoff z kłopotami złapał futbolówkę. W odpowiedzi na bramkę gości z rzutu wolnego strzelał pomocnik Arminii, Jonas Kamper, ale piłka po strzale Duńczyka przeleciała tuż obok słupka.

W 23. minucie na pole karne dośrodkował Michael Fink, a Leonard Kweuke na trzecim metrze minął się z piłką. Drużyna Freidhelma Funkela stworzyła sobie w pierwszej połowie jeszcze jedną dobrą okazję do zdobycia bramki, ale Markus Steinhofer z 12 metrów posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką bramki rywali.

Druga część spotkania dostarczyła wiele emocji kibicom, chociaż żadnemu z zespołów nie udało się zdobyć bramki. W 61. minucie po doskonałym dośrodkowaniu Ochsa, Kwekwu nie potrafił pokonać Eilhoffa z najbliższej odległości. W 76. minucie Thorben Marx zagrał na pole karne do Markusa Bollmana, jednak obrońca gospodarzy niecelnie główkował.

W 81. minucie Eintracht mógł objąć prowadzenie, ale strzał Alexandra Meiera doskonale obronił golkiper gospodarzy. Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu Arminia Bielefeld zremisowała z Eintrachtem Frankfurt 0:0.

W drugim niedzielnym meczu drużyna Bayeru Leverkusen zremisowała na własnym boisku z VfL Bochum. Nieoczekiwanie w 32. minucie zespół Marcella Kollera objął prowadzenie za sprawą Christopha Dabrowskiego (podawał Christian Fuchs). W 65. minucie drugą źółtą kartkę w tym spotkaniu ujrzał obrońca Bochum, Marvin Machraj i goście kończyli mecz w dziesiątke. Po chwili rzut karny pewnie wykorzystał reprezentant Niemiec, Patrick Helmes. Drużyna Bruno Labbaddii do końca walczył o zmianę wyniku, ale ostatecznie „Aptekarze” zremisowali z VfL Bochum 1:1.

Bayer Leverkusen po 23 kolejkach zajmuje siódme miejsce w tabeli, a Bochum plasuje się na 14. pozycji.