Bundesliga: Bez niespodzianki w Gelsenkirchen

W piątkowy wieczór piłkarze Schalke Gelsenkirchen i FC Köln zainaugurowali 23. kolejkę Bundesligi. Po niezwykle wyrównanym spotkaniu gospodarze zwyciężyli 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 28. minucie Jeremaine Jones. Dla drużyny z Kolonii była to pierwsza porażka w rundzie wiosennej.

Przed meczem trudno było wskazać zdecydowanego faworyta tego pojedynku. Warto zaznaczyć, że w rundzie jesiennej zawodnicy z Kolonii jeszcze nie przegrali, notując cztery remisy i raz wygrywając (na wyjeździe z Bayernem Monachium). Schalke w tym sezonie spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Podopieczni Freda Ruttena cały sezon grają „w kratkę”. Z ostatnich pięciu spotkań dwa wygrali, tyle samo przegrali i jedno zremisowali. W tabeli ligowej obie drużyny dzieliły zaledwie dwie pozycje. Z całą pewnością gospodarze bardzo chcieli zrewanżować się rywalom za porażkę z rundy jesiennej, kiedy na boisku w Kolonii przegrali 1-0.

Schalke rozpoczęło mecz w bardzo ofensywnym ustawieniu z trzema napastnikami i od pierwszych minut osiągnęło zdecydowaną przewagę, której jednak długo nie potrafiło udokumentować. W 25. minucie bardzo groźnie uderzał z rzutu wolnego najlepszy strzelec gości Milivoje Novakovic, ale po jego strzale piłka o centymetry minęła bramkę strzeżoną przez Manuela Neuera. Trzy minuty później z pierwszej bramki cieszyli się gospodarze. Po pięknej kombinacyjnej akcji i dokładnym zgraniu piłki przez Ivana Rakitica bramkę mocnym strzałem z 15 metrów zdobył pomocnik gospodarzy Jermaine Jones. Dla niemieckiego zawodnika był to pierwszy ligowy gol w tym sezonie. W 42. minucie doszło do niecodziennej sytuacji. Strzał z bliskiej odległości Kevina Kuranyi’ego obronił bramkarz gości, jednak dobitki nie był już w stanie odbić. Mimo tego bramka nie została zaliczona, ponieważ napastnik gospodarzy skierował piłkę do siatki ręką. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i Schalke zasłużenie prowadziło 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości. Bliski wyrównania stanu meczu był w 50. minucie Novakovic, jednak nieczysto uderzył piłkę głową po dokładnym dośrodkowaniu Petita. W 61. minucie znakomitej sytuacji nie wykorzystał obrońca jedenastki z Kolonii Youssef Mohamad, który w dogodnej sytuacji minął się z piłką. W drugiej połowie w drużynie Schalke wyróżniał się bramkarz Neuer, który kilkakrotnie ratował swoją drużynę przed utratą bramki. Pomimo usilnych starań gości nie zdołali oni odwrócić losów tego spotkania i ostatecznie trzy punkty zostały w Gelsenkirchen.

W sobotę i niedzielę dokończenie 23 kolejki Bundesligi.

Schalke Gelsenkirchen – 1. FC Köln 1:0 (1:0)