Borussia wygrywa w derbach!

Na zakończenie 9. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na własnym boisku VfL Bochum 2:0. Dobry występ w zespole gospodarzy zaliczył Jakub Błaszczykowski.

W 59. derbach Zagłębia Ruhry zgodnie z planem triumfowała drużyna Jurgena Kloppa. Borussia od początku groźnie atakowała, a w 20. minucie objęła prowadzenie za sprawą Lucasa Barriosa. Po rajdzie prawą stroną i dokładnym dośrodkowaniu Jakuba Błaszczykowskiego, napastnik gospodarzy z siedmiu metrów pokonał golkipera rywali.

VfL Bochum tuż przed przerwą mogło doprowadzić do wyrównania, jednak Diego Klimowicz (były zawodnik Borussii Dortmund) z 12 metrów strzelił minimalnie niecelnie.

Na początku drugiej połowy zespół Jurgena Kloppa podwyższył prowadzenie. Z rzutu wolnego na pole karne zagrał Dede, a Neven Subotić świetną główką pokonał Andreasa Luthe. Golkiper gości miał wiele pracy w tym spotkaniu, broniąc m.in. strzały Patricka Owomoyeli, Barriosa oraz Błaszczykowskiego.

Borussia Dortmund ostatecznie wygrała w derbach Zagłębia Ruhry z VfL Bochum 2:0, a w kolejnym spotkaniu zmierzy się z liderem tabeli, Bayerem Leverkusen.