Bohater Reiss, słaba Cracovia


7 grudnia 2007 Bohater Reiss, słaba Cracovia

W piątkowy wieczór, szczęście na ligowych boiskach sprzyjało gospodarzom. Ruch Chorzów pokonał Cracovię 2:0, a Lech Poznań w hitowym meczu wygrał 1:0 z Koroną Kielce, wskakując na trzecie miejsce w tabeli.


Udostępnij na Udostępnij na

Piotr Reiss - lider Lecha.
Piotr Reiss – lider Lecha. (fot. lechpoznan.com)

Bohaterem meczu w Poznaniu był Piotr Reiss. Kapitan „Kolejorza” swoją bramką zapewnił trzy punkty gospodarzom. Z gola szczególnie cieszyli się kibice, którzy od pierwszych minut skandowali nazwisko swojego pupila. Sympatycy piłki z Bułgarskiej bardzo niezadowoleni są z faktu, że za pół roku wygasa kontrakt Reissa, a zarząd rozmowy z piłkarzem ustalił dopiero na marzec. Ich zdaniem jest to lekceważenie zasług popularnego „Rejsika” , który jest nie tylko czołowym graczem ale i żywą legendą klubu. Gospodarze wygrali zasłużenie przez większość czasu przeważali, choć swoje szanse miała też Korona. Sam mecz nie należał do najciekawszych, dużo było w nim walki, a mało efektownych akcji. Dzięki wygranej Lech wyprzedził Koronę w tabeli i zajmuje obecnie wysokie trzecie miejsce. Warto odnotować, że „Kolejorz” przez całą rundę ani razu nie przegrał przy Bułgarskiej.

Źle dzieje się w Krakowie. Na zakończenie rozgrywek Cracovia przegrała dwoma bramkami na wyjeździe z Ruchem Chorzów, drużyną ostatnio mocno krytykowaną za nieskuteczność. ”Pasy” nie wygrały od siedmiu spotkań i jeśli Stefan Majewski utrzyma się na stanowisku, to będzie to chyba cud. Swoją siódmą bramkę w tym sezonie zdobył Wojciech Grzyb, niekwestionowany lider „Niebieskich”. Niewykluczone, że była to ostatnia bramka tego pomocnika dla Ruchu, gdyż zainteresowanie tym piłkarzem przejawia spora część klubów Orange Ekstraklasy.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze