Blatter: Premiership jest zdominowana


Prezydent FIFA Sepp Blatter powiedział na antenie radia BBC, że cała piłka, zarówno angielska, jak i światowa cierpi przez dominację wielkiej czwórki w Premier League.


Udostępnij na Udostępnij na

Mowa oczywiście o Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu i Manchesterze United. Tylko te cztery drużyny od 1992 roku, czyli od powstania Premiership, zdobywają Mistrzostwo Anglii. Rzadko zdarza się, aby na koniec sezonu inne drużyny, niż te wyżej wymienione, zajmowały pierwsze cztery miejsca.

Szczególnie niezadowolony z tego powodu jest Sepp Blatter: – Mam obawy przez to, że Premier League jest najsilniejsza na świecie. – wyznaje. – Dodatkowo oddziałuje na rynku w taki sposób, iż inne ligi mają z tego powodu same problemy.

Ponadto komentuje fakt, że w lidze angielskiej o mistrzostwo walczy tylko kilka drużyn: – Rozgrywki, w których dwie trzecie, albo nawet trzy czwarte uczestników nie gra o końcowy tytuł, a o utrzymanie są po prostu złe.

Prezydent FIFA także wziął głos w sprawie zbyt dużej ilości obcokrajowców w ligach, przez co często blokowani są młodzi zawodnicy. Blatter chce systemu '6+5′, który w jego mniemaniu bardzo rozwinąłby krajowy futbol.

Chcę spróbować, jeżeli go nawet nie przekonać (Richarda Scudamore’a, dyrektora wykonawczego Premier League – przyp. red.), to chociaż wpłynąć na niego, że postawienie na rodzimych zawodników na pewno podniesie poziom ligowy.

Brak Anglików w podstawowym składzie to norma w Premiership. Wszystko rozpoczęło się od Chelsea Londyn, a obecnie przoduje w tym także stołeczny Arsenal, którego kadra w ponad 90% składa się z obcokrajowców.

Jednak wszystko wskazuje na to, iż hegemonia „wielkiej czwórki” może w końcu zostać przełamana przez Aston Villę, która przez cały obecny sezon znajduje się w czołówce kosztem „Kanonierów”.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze