BL: Jedenastka kolejki wg iGol.pl

Ostatnia kolejka Bundesligi nie przyniosła radykalnych zmian w tabeli. W Gelsenkirchen gospodarze zremisowali z liderem tabeli 2:2. Podobnie było na Mercedes-Benz Arena, gdzie miejscowe VfB Stuttgart bezbramkowo zremisowało z Bayernem Monachium. Bohaterem tego spotkania był bramkarz „Bawarczyków”, który znalazł się w jedenastce kolejki redaktorów działu Bundesligi iGol.pl.

1. Hans-Jorg Butt (Bayern Monachium – 2. raz w jedenastce kolejki)

Doświadczony golkiper okazał się żywym srebrem Bayernu Monachium. Butt zagrał bardzo dobry mecz i w dużym stopniu przyczynił się do tego, że wicemistrzowie Niemiec nie stracili w tym spotkaniu bramki. Były bramkarz Bayeru Leverkusen jest w tym sezonie w wyśmienitej formie i nie raz już ratował swoją drużynę w beznadziejnych sytuacjach.

2. Mats Hummels (Borussia Dortmund – 2.)

Niespełna 21-letni obrońca zagrał koncertowo. Pomimo niewielkiego doświadczenia świetnie bronił dostępu do bramki, a jego postawa miała ogromny wpływ na ostateczny wynik tego spotkania. Hummels spisuje się w rundzie jesiennej bardzo dobrze i jest jednym z głównych filarów obrony Borussi.

3. Dante (Borussia M’gladbach – 1.)

Brazylijczyk został wytypowany do jedenastki kolejki według iGol.pl po raz pierwszy w tej rundzie. W meczu przeciwko wiceliderowi tabeli (HSV) zagrał fenomenalnie w obronie oraz ataku, wpisując się w 76. minucie na listę strzelców.

4. Marvin Compper (1899 Hoffenheim – 2.)

24-letni obrońca, w wyjazdowej konfrontacji z SC Freiburg, pokazał się z bardzo dobrej strony. Niemiec zagrał solidnie, skutecznie rozbijając ataki przeciwnika, co przełożyło się na wynik spotkania. Compper dołączył do ekipy Hoffenheim w 2008 roku.

5. Aaron Hunt (Werder Brema – 2.)

Pomimo, że jest napastnikiem, trener Werderu wystawia go w pomocy. W wyjazdowym meczu przeciwko 1.FC Nurnberg zagrał wspaniale. Jego dwa gole uratowały bremeńczyków przed sensacyjną porażką, a on sam stał się najjaśniejszą postacią swojego zespołu.

6. Andreas Ivanschitz (1.FSV Mainz – 6.)

Austriak jest jednym z najlepszych pomocników w Bundeslidze w obecnym sezonie. Świadczy o tym chociażby to, że w naszym zestawieniu występuje już po raz szósty. Przeciwko VfL Wolfsburg pokazał piękny i skuteczny futbol. Podobnie jak w zeszłym tygodniu, tak i w ostatniej kolejce, Ivanschitz wpisał się na listę strzelców powiększając swój pokaźny dorobek bramkowy.

7. Toni Kroos (Bayer Leverkusen – 2.)

Obok Stefana Kiesslinga był najlepszym zawodnikiem szlagierowego spotkania przeciwko Schalke. Pomimo, że nie gra regularnie, a ostatnie dwie kolejki były w jego wykonaniu dość słabe, to w meczu z ekipą z Gelsenkirchen pokazał się z bardzo dobrej strony. Docenili to również niemieccy żurnaliści.

8. Tim Hoogland (1.FSV Mainz – 2.)

Kolejny zawodnik 1.FSV Mainz w naszym zestawieniu. Niemiecki obrońca występujący w swoim zespole jako pomocnik wyraźnie złapał wiatr w żagle. Kapitan Mainz znów pokazał wszystkim, jak powinno się grać w piłkę. Nie dość, że zagrał bardzo dobrze, to bramka, którą zdobył pięć minut przed zakończeniem spotkania zapewniła jego drużynie bardzo ważny remis.

9. Jan Rosenthal (Hannover 96 – 1.)

23-latek został najlepszym zawodnikiem spotkania pomiędzy 1.FC Koln a Hannoverem 96. Złożyły się na to dobra postawa w meczu oraz bramka zdobyta w 37. minucie, która jednocześnie dała gościom zwycięstwo. Był to pierwszy gol Rosenthala w tym sezonie oraz pierwszy tak dobry występ w jego wykonaniu.

10. Obafemi Martins (VfL Wolfsburg – 1.)

Ostatnie dokonania Martinsa nie rzucają na kolana, jednakże w sobotnim starciu z 1.FSV Mainz napastnik reprezentacji Nigerii pokazał, że w dalszym ciągu jest rasowym snajperem. Zagrał bardzo przyzwoicie, a co najważniejsze – dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, zapewniając „Wilkom” jeden punkt.

11. Lucas Barrios (Borussia Dortmund – 2.)

Argentyńczyka wyróżniliśmy dotychczas tylko raz. W meczu przeciwko drużynie Łukasza Piszczka i Artura Wichniarka nie tylko zdobył gola, który przesądził o ostatecznym wyniku spotkania, ale też wyróżnił się świetną formą i kilkoma ładnymi zagraniami. Co ciekawe, Barrios zdobył w ostatnim spotkaniu czwartą z rzędu bramkę w Bundeslidze.

Najładniejszą bramkę jedenastej kolejki zdobył Lucas Barrios w 90. minucie spotkania Borussia Dortmund – Hertha Berlin: