Bez niespodzianki w Katowicach

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Rozwój Katowice 3:0. Dwie bramki zdobył w tym spotkaniu Marek Saganowski, jedno trafienie natomiast zaliczył Jakub Kosecki.

Pojedynek Rozwoju Katowice z Legią Warszawa był tym z gatunku rywalizacji mrówki ze słoniem. Podopieczni Dietmara Brehmera podchodzili do rywalizacji z Legią Warszawa, mając w pamięci mecz sprzed dwóch lat, w którym ulegli obecnemu mistrzowi Polski 1:4. Jednak tym razem różnica klas obu zespołów wydawała się jeszcze większa.

Sobotnia rywalizacja tylko przez pierwszy kwadrans była w miarę wyrównana. Po tym czasie gry dominacja stołecznej ekipy z minuty na minutę była coraz wyraźniejsza. Nawet średnio zorientowany kibic w kapciach zauważyłby, kto w tym starciu jest przedstawicielem ekstraklasy.

Rezultat spotkania został otwarty w 16. minucie gry. Po bardzo dobrym podaniu od Michała Kucharczyka na listę strzelców wpisał się Marek Saganowski, który przelobował Mateusza Sławika. Bliski wyrównania po 30 minutach gry był Tkocz, który strzałem z prawej nogi próbował pokonać bramkarza „Wojskowych”. Niemniej piłka minęła światło bramki.

Sześć minut przed końcem pierwszej połowy przewaga Legii została potwierdzona drugim golem. Ponownie w roli asystenta wystąpił Michał Kucharczyk. Futbolówkę do bramki rywali skierował natomiast Jakub Kosecki.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie wynik meczu ustalił Saganowski. Uderzeniem na bramkę Rozwoju popisał się Kosecki. W tym czasie piłka odbiła się jeszcze od Saganowskiego i wylądowała w siatce dwunastej obecnie drużyny II ligi w grupie zachodniej.

Mimo że legioniści mieli jeszcze kilka sytuacji umożliwiających zwiększenie prowadzenia, to do końca meczu wynik się już nie zmienił i ostatecznie do kolejnej fazy rozgrywek, zgodnie z przewidywaniami, awansowała ekipa dowodzona przez Jana Urbana, która pokonała podopiecznych Brehmera 3:0. W 1/8 finału Łukasik i spółka staną do rywalizacji z Górnikiem Zabrze, który pokonał PGE GKS Bełchatów 2:0.

Rozwój Katowice – Legia Warszawa 0:3 (0:2)

0:1 Saganowski 16., 0:2 Kosecki 39., 0:3 Saganowski 46.