Bez dodatkowej kary dla Taylora


The Football Association odrzuciło apel FIFA, w którym domagano się dłuższego zawieszenia obrońcy Birmingham - Martina Taylora. Jak dobrze pamiętamy środkowy defensor już w 3. minucie spotkania z Arsenalem ujrzał czerwoną kartkę za brutalny faul na Eduardo da Silvie. Chorwat doznał otwartego złamania, co mogło nawet zakończyć jego karierę.


Udostępnij na Udostępnij na

Taylor został zawieszony na 3. spotkania jak to zwykle bywa, gdy piłkarz dostanie czerwony kartonik. Wszystko wskazuje na to, że obrońca wystąpi w barwach swojej drużyny już w spotkaniu z Reading.

Mimo kary jaka spotkała Taylora, FIFA domagała się, by poniósł on jeszcze większe konsekwencje swojego czynu.

Rzecznik prasowy FA oznajmił, że takie działanie byłoby „niebezpieczne”.

– Nie byłoby to na miejscu, by na tym poziomie rozgrywek zmieniać zasady postępowań dyscyplinarnych. Trudno byłoby przewidzieć tego skutki. Poważne przewinienie karane jest banem na 3. mecze, chcemy by nasze intencje się nie zmieniały, gdyż będzie można nas posądzić o stronniczość – powiedział rzecznik FA.

– Zmienimy nasze procedury po zakończeniu sezonu, skonsultujemy się z całą ligą, zwrócimy szczególną uwagę na niebezpieczne zagrania. Spotkamy się również z przedstawicielami FIFA – zakończył.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze