Benitez: Postaramy się zagrać jak najlepiej


W czwartkowy wieczór Liverpool zagra przed własną publicznością z Benfiką Lizbona o awans do półfinału Ligi Europejskiej. Szkoleniowiec „The Reds” zapowiedział, że jego zawodnicy dadzą z siebie wszystko, aby wyeliminować rywali.


Udostępnij na Udostępnij na

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Portugalczycy wygrali 2:1. Bramka Daniela Aggera daje podopiecznym Rafaela Beniteza realne szanse na awans do dalszej fazy rozgrywek.

Zawsze ważne jest wygrywanie pucharów, gdy masz na to szansę. Postaramy się zagrać jak najlepiej i awansować dalej. Liga Europejska jest dla nas teraz bardzo ważnym trofeum, dlatego musimy z nimi wygrać – powiedział Benitez.

W miniony weekend Liverpool stracił punkty w pojedynku z Birmingham City. Aby zająć czwartą lokatę w lidze, klub musi wygrać pozostałe do końca sezonu spotkania i liczyć na potknięcia swoich rywali.

Zawodnicy byli zawiedzeni po niedzielnym pojedynku z Birmingham, bo to był dobry mecz i mieliśmy swoje okazje na zdobycie bramki w końcówce. Powiedziałem piłkarzom, że wciąż mamy pięć spotkań do końca sezonu, więc nie możemy się poddawać. Jeśli zagramy w ten sam sposób, przynajmniej wygramy nasze ostatnie mecze i zobaczymy, co się wydarzy. Musimy zachować wiarę – dodał Hiszpan.
 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze