Benitez podpisał nowy kontrakt


Hiszpański szkoleniowiec FC Liverpool uciął spekulacje na jego temat i podpisał nową, 5-letnią umowę z klubem z Anfield Road.


Udostępnij na Udostępnij na

Kontrakt Rafy Beniteza z klubem z Liverpoolu wygasał w czerwcu tego roku. Media spekulowały na temat przyszłości samego trenera, jak i tego, kto może potencjalnie zastąpić Hiszpana na tym stanowisku. Jednak jak się okazało, włodarze The Reds i Benitez doszli do porozumienia. Hiszpański trener podpisał 5-letni kontrakt.

– Moje serce jest z FC Liverpoolem, dlatego jestem zachwycony nową umową – wyznał Benitez. – Kocham klub, kibiców i miasto Liverpool i nigdy nie powiedziałem, że nie zostanę na dłużej z tym zespołem. Zawsze powtarzałem, że chcę zostać w klubie, dlatego bardzo mnie cieszy, iż podpisałem umowę i będę na Anfield co najmniej do końca dekady – dodał Hiszpan.

– FC Liverpool jest poważanym klubem na całym świecie, klubem z niezwykła historią i ogromnym dorobkiem sportowym – stwierdził Benitez. – Chciałbym pomóc drużynie w odniesieniu kolejnych zwycięstw i osiągnięciu następnych trofeów.

– Dla mnie to świetna wiadomość, że Rafa Benitez związał się z naszym zespołem długoletnią umową – stwierdził jeden z właścicieli klubu, amerykański biznesmen Tom Hicks. – Od momentu, w którym Rafa pojawił się w drużynie, w 2004 roku, zanotowaliśmy ogromny progres. Będziemy kontynuować swoją pracę, opierając się działalności Beniteza, który jest niezbędny dla osiągnięcia dalszych sukcesów – zarówno jego osobistych, jak i naszego klubu – dodał.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze