Benitez nie wierzy w swój zespół?


Sensacją nazwać można słowa, które wypowiedział menedżer Liverpoolu Rafael Benitez, w wywiadzie dla lokalnej prasy. Hiszpan, który wielokrotnie potrafił zaskakiwać swoich fanów, teraz chyba trochę przesadził.


Udostępnij na Udostępnij na

FC Liverpool od początku sezonu prezentuje bardzo wysoką, równą formę co jest miłym zaskoczeniem. Dotychczas, gdy „The Reds” świetnie radzili sobie w Lidze Mistrzów, to na krajowym podwórku tak różowo już nie było. W tym sezonie, piłkarze z miasta Beatlesów dobrze radzą sobie na wszystkich frontach. Liverpool pewnie awansował do kolejnej rundy LM, a w lidze angielskiej zajmuje 1 miejsce z tylko jednym punktem przewagi nad drugą Chelsea. Rafael Benitez w wywiadzie podkreślił, że jest zadowolony z formy jaką prezentują jego podopieczni, ale nie wierzy w końcowy sukces Liverpoolu.

– By wygrać ligę musimy zdobywać punkty z takim zespołami jak Chelsea, Manchester United czy Arsenal. Rywalizacja z tymi drużynami jest niezwykle trudna. Chelsea i Manchester w ostatnich latach byli Mistrzami Anglii i doskonale wiedzą jak grać przez cały sezon by zdobyć te najcenniejsze trofea. My jeszcze się tego uczymy, choć na pewno chciałbym by Liverpool sezon zakończył na pierwszym miejscu w tabeli.- powiedział Benitez.

Liverpool jest drużyną, która w tym sezonie gra najrówniej a gwiazdy występujące w tym sezonie, w końcu zaczęły lśnić nie tylko na europejskich boiskach. Benitez, który z Liverpoolem zdobył wszystko oprócz tytułu Mistrza Anglii, wcześniej z Valencią zdobył mistrza kraju. Hiszpan podkreśla, że powtórzenie tego sukcesu z „The Reds” będzie trudne choć nie niemożliwe.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze