Benitez mówi „Nie”


Menadżer Liverpoolu - Rafa Benitez jako kolejna osoba ze środowiska angielskiej piłki nożnej, całkowicie nie pochwalił pomysłu, by jedna z kolejek Premier League rozgrywana była poza granicami kraju. Na ten "genialny" pomysł wpadł dyrektor ligi - Richard Scudamore.


Udostępnij na Udostępnij na

Wszystkie 20 zespołów Premier League miały oddać swoje stanowisko w tej sprawie, jednak prezydent FIFA – Sepp Blatter nie zgodził się na to. Pierwszą osobą z „wielkiej czwórki”, która zabrała głos odnośnie pomysłu Scudamore’a jest właśnie Rafael Benitez.

– Nie podoba mi się to. Wydaje mi się, że rozgrywanie kolejnego spotkania poza krajem nie będzie zgodne z rozgrywkami. Musimy grać tu, w Anglii. Rozmawiałem o tym z Rickiem Parry, z którym doszliśmy do wniosku, że pomysł ten nie jest dobry. Głosowanie też nie jest najlepsze. Tu wszyscy muszą wyrazić jedno zdanie – mówi Benitez.

– Jeżeli chodzi o pieniądze to na dobrą sprawę można zorganizować turniej w Hong Kongu z udziałem najlepszej czwórki, bowiem zmiana regulaminu jest sprzeczna z tą dyscypliną. To nie jest dobry pomysł – zakończył.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze