Bębenek zadowolony z bramki

Górnik Zabrze we wczorajszym meczu sparingowym pokonał Kolejarza Stróże 3:0. Po meczu wypowiedział się strzelec jednej z bramek, Maciej Bębenek.

Pomocnik Górnika wrócił na boisko po półtorarocznej przerwie spowodowanej kontuzją, dlatego nie krył swej radości ze zdobycia gola. – Bardzo cieszy mnie ta bramka. Dobrze się dzisiaj czułem i biorąc pod uwagę to, jak długo pauzowałem z powodu kontuzji, jest to dla mnie powód do radości.

Następnie Bębenek skomentował przebieg spotkania i przygotowanie „Górników”.

Jak na ten etap przygotowań, muszę przyznać, że na boisku wyglądaliśmy bardzo dobrze zarówno pod względem fizycznym, jak i piłkarskim. Pracujemy ciężko na treningach. Wydaje mi się, że jak na razie w 100 % zrealizowaliśmy plan przygotowany przez trenerów na zgrupowanie w Zakopanem i jak widać, ma to przełożenie na naszą postawę. Poza tym atmosfera w drużynie jest świetna, każdy czuje się potrzebny. Mówiąc krótko, wszystko idzie w dobrym kierunku.

Kolejarz tylko w pierwszej kwarcie nam dorównywał, później wyraźnie już opadł z sił, a my przejęliśmy kontrolę na boisku – dodał pomocnik z Zabrza.