Bartosz Biedrzycki: W klubie wszyscy myślą o jednym celu (WYWIAD)


Polonia Warszawa rozpoczyna drugoligową wiosnę, a my rozmawiamy z jej zawodnikiem. Jaki jest największy atut drużyny?

8 lutego 2023 Bartosz Biedrzycki: W klubie wszyscy myślą o jednym celu (WYWIAD)
KS Polonia Warszawa

Polonia Warszawa zajmuje trzecią lokatę w tabeli eWinner 2. Ligi i traci cztery punkty do liderującej Kotwicy Kołobrzeg. "Czarne Koszule" mają za sobą bardzo udaną jesień i dobrą dyspozycję planują podtrzymać po wznowieniu rozgrywek. W zespole Rafała Smalca coraz lepiej radzi sobie 19-letni wychowanek klubu, Bartosz Biedrzycki, a my postanowiliśmy z nim porozmawiać. Jak ocenia jesień w wykonaniu drużyny? Czego możemy spodziewać się wiosną?


Udostępnij na Udostępnij na

Bartosz Biedrzycki to wychowanek Polonii, który z przytupem wchodzi do pierwszej drużyny. W eWinner 2. Lidze zaliczył jak do tej pory 14 występów (1 asysta) i wraz z kolegami z zespołu powalczy o awans na zaplecze ekstraklasy. Został również wybrany odkryciem października 2022 w drugiej lidze przez tygodnik „Piłka Nożna”. Przed startem rozgrywek zadaliśmy mu kilka pytań, a efekt tej rozmowy znajdziecie poniżej. Czy zawodnik urodzony w Makowie Mazowieckim wierzy w awans?

KS Polonia Warszawa

***

Bartek, jak przygotowania do rundy? Praca zmierza w dobrym kierunku?

Jak najbardziej, w klubie wszyscy myślą o jednym celu. Dlatego ciężko pracujemy i robimy, co w naszej mocy, aby jak najlepiej wejść w rundę wiosenną i na koniec cieszyć się z osiągniętego celu.

Jak ocenisz jesień w Waszym wykonaniu?

Myślę, że rundę jesienną ogólnie możemy ocenić bardzo dobrze. Początek był dość trudny, jako beniaminek z kolejki na kolejkę poznawaliśmy się z ligą i jej poziomem, dlatego nie punktowaliśmy tak, jakbyśmy tego chcieli. Później, gdy złapaliśmy właściwy rytm, zaczęliśmy lepiej grać, a co za tym idzie, wygrywać.

Czego możemy się teraz spodziewać po Polonii? 

Mam nadzieję, że jak najlepszej gry, a przede wszystkim jak najlepszych wyników.

Wierzysz, że uda się zrealizować te cele, awans w tym sezonie?

Myślę, że tak jak każdy w klubie bardzo bym tego chciał i zrobię wszystko, żebyśmy wspólnie to osiągnęli.

Zadomowiłeś się w drużynie na dobre, choć niedawno jeszcze grałeś w Centralnej Lidze Juniorów. Jakie różnice najmocniej zauważasz w takim przeskoku?

Podstawową różnicą jest tempo gry. W 2. lidze gra się dużo szybciej, czas na reakcję jest mocno ograniczony. Na pewno dochodzą do tego także różnice w warunkach fizycznych rywali, którzy są po prostu więksi i silniejsi.

Wracając do jesieni, jaki mecz był według Ciebie najlepszy?

Trudno powiedzieć. Patrząc z perspektywy zespołu, na pewno dobre były spotkania z Kaliszem u nas, a także mecze wyjazdowe z Olimpią Elbląg i Motorem Lublin. Wygrane z tak mocnymi zespołami zawsze cieszą. A z mojej perspektywy najlepiej będę wspominał mecz z Siarką Tarnobrzeg, w którym zaliczyłem swoją pierwszą asystę w piłce seniorskiej.

Jakie indywidualne cele sobie stawiasz?

Moim celem jest rozegranie jak największej liczby dobrych minut i przyczynienie się do jak najlepszego końcowego wyniku drużyny.

Powiedz na koniec, jaki jest Wasz największy atut? Co Was wyróżnia? 

Uważam, że naszym największym atutem jest jedność w drużynie. Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku, bardzo dobrze się dogadujemy i tę atmosferę uważam za naszą największą przewagę.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze