Baros kończy karierę reprezentacyjną


Były król strzelców mistrzostw Europy, Milan Baros, zakończył karierę reprezentacyjną. Czeski snajper ogłosił swoją decyzję w szatni po spotkaniu z Portugalią.


Udostępnij na Udostępnij na

Baros rozegrał w reprezentacji Czech 93 spotkania i strzelił 41 goli, co daje mu drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii tego kraju (więcej ma tylko Jan Koller – 55). Jego największym sukcesem jest tytuł króla strzelców mistrzostw Europy w 2004 roku. Postawa snajpera Galatasaray na turnieju w Polsce i na Ukrainie pozostawiała wiele do życzenia, więc sam zawodnik zdecydował się ustąpić miejsca młodszym kolegom.

Wielokrotny reprezentant Czech, Vladimir Smicer, przyznał, że piłkarze w szatni zachowali się wspaniale po tym, jak Baros ogłosił swoją decyzję. – Każdy zawodnik bił brawa Milanowi po meczu w szatni. Byłem w kadrze narodowej przez 15 lat i nigdy nie widziałem czegoś takiego.

Niezadowolony z decyzji Barosa był trener Czechów, Michal Bilek. – Jest mi bardzo przykro, że to usłyszałem. Nie jest on w wieku, w którym powinien kończyć karierę reprezentacyjną. Wciąż posiada klasę, aby pozostać w kadrze. Zobaczymy, jak bardzo będzie go nam brakowało. On jest wyjątkowy i zawsze nam pomagał. Jednak nie pozostaje mi nic innego, jak podziękować mu.

Niewykluczone, że Baros nie będzie jedynym asem, który po turnieju rozstanie się z reprezentacją. Nad rezygnacją z gry w drużynie narodowej zastanawia się też Tomas Rosicky. – Mam swój wiek i pewne problemy ze zdrowiem. Im będę starszy, tym będzie coraz gorzej. Gdybym mógł, tobym grał do 50. roku życia, ale nie jestem głupi. Czas mija, a zawodnicy, z którymi zaczynałem grać, już zeszli ze sceny reprezentacyjnej. To nie będzie łatwa decyzja dla mnie.

Komentarze
~sru tu tu tu (gość) - 10 lat temu

Nikt za tobą płakać nie będzie.

Odpowiedz
~Melka (gość) - 10 lat temu

Ja będę!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze