Banega jedną nogą w Evertonie


Argentyńczyk przeniesie się z Primera Division na Goodison Park, jeśli tylko otrzyma pozwolenie na pracę w Anglii.


Udostępnij na Udostępnij na

21-letni obecnie Ever Banega do Europy trafił w styczniu 2008 roku. Za obiecującego środkowego pomocnika River Plate Buenos Aires Valencia zapłaciła aż 18 milionów euro. Latynos nie sprawdził się jednak w klubie z Estadio Mestalla i po ośmiu miesiącach został wypożyczony do Atletico Madryt. W klubie ze stolicy Hiszpanii Banega również nie potwierdzał swych atutów, którymi imponował w trakcie gry w ojczyźnie.

Nadzieją na odbudowanie formy przez Banegę mógłby być jego transfer do Evertonu. Jak podaje „The Liverpool Daily Post”, szefowie piątego zespołu minionego sezonu Premier League złożyli do Home Office dokumenty, które mają pozwolić Argentyńczykowi na otrzymanie pozwolenia na pracę w Anglii. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem włodarzy „The Toffees”, to Ever Banega przeniesie się do Anglii na zasadzie rocznego wypożyczenia.

To nie pierwsza potyczka działaczy Evertonu z brytyjskim Home Office. W zeszłym roku prośba o pozwolenie na pracę dla nigeryjskiego napastnika, Victora Obinny, została negatywnie rozpatrzona przez urzędników.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze