Aston Villa gromi

Aston Villa rozgromiła Derby County,a Fulham Londyn w końcu wygrało na wyjeździe. Może to oznaczać tylko jedno. Kolejna kolejka Premier League - najlepszej ligi świata.

Na St. Andrews Stadium w meczu pomiędzy Birmingham City i  Evertonem padł remis. Oba zespoły miały w pierwszej połowie swoje okazje, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Po zmianie stron obie drużyny nadal starały się zdobyć gole. Pierwszym, który tego dokonał był Joleon Lescott, który w zamieszaniu skierował piłkę do bramki. Goście długo nie cieszyli się prowadzeniem, ponieważ 4. minuty później strzałem z rzutu wolnego wyrównał Mauro Zarate.

Birmingham City – Everton 1:1 (0:0)
0:1 Lescott 79′
1:1 Zarate 83′

Fulham zachowało szansę na utrzymanie w lidze. W dzisiejszym wyjazdowym meczu pokonało 2:0 Reading. Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando gości, którzy cały czas atakowali. Wynik w 24. minucie otworzył McBride, a ustalił go w 90. Nevland.

Reading – Fulham 0:2 (0:1)
0:1 McBride 24′
0:2 Nevland 90′

Bolton wygrał 1:0 z West Ham United i tym samym przerwał pasmo 8. spotkań bez wygranej. Oba zespoły stwarzały groźne okazje, a jedyną z nich wykorzystał w 47. minucie Kevin Davis. W zespole gości jak zwykle wyróżniał się Dean Ashton.

Bolton Wanderers – West Ham United 1:0 (0:0)
1:0 Davies 47′

W Londynie w spotkaniu Tottenhamu z Middlesbrough padł remis 1:1, chociaż bramki zdobywali tylko goście. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy w 27. minucie po wrzutce Lennona i samobójczej bramce Groundsa wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie gra się nieco wyrównała, co potwierdza gol dla gości z 69. minuty autorstwa Downinga. Do końca meczu przeważało „Boro”, ale mecz zakończył się remisem.

Tottenham Hotspur – Middlesbrough 1:1 (1:0)
1:0 Grounds (sam.) 27′
1:1 Downing 69′

Broniący się przed spadkiem Sunderland uległ na własnym stadionie 1:2 Manchesterowi City. Mimo walki i zdecydowanej przewagi gospodarzem nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywali. W 79. minucie sędzia (jak pokazały później powtórki telewizyjne błędnie) podyktował karnego dla gości, którego wykorzystał Elano. 3. minuty później do wyrównania doprowadził Whitehead. Niestety jego bramka nie zagwarantowała punktu dla gospodarzy. w 87. minucie po nieczystym strzale wynik ustalił Vassell.

Sunderland FC – Manchester City 1:2 (0:0)
0:1 Elano (k.) 79’
1:1 Whitehead 82’
1:2 Vassell 87’

W spotkaniu ze zdegradowanym już Derby County fantastyczną formę zaprezentowała Aston Villa, która rozgromiła gospodarzy 6:0. Derby nie istniało na boisku, natomiast gościom wszystko się udawało co dało im już do przerwy prowadzenie 3:0. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, a wynik na 6:0 w 85. minucie ustalił Harewood.

Derby County – Aston Villa Birmingham 0:6 (0:3)