Arsenal gra fair


8 stycznia 2010 Arsenal gra fair

Jednak wyjątkowo nie chodzi o pozytywne zachowanie graczy londyńskiego klubu na boisku. Arsenal postanowił zadośćuczynić kibicom… Boltonu.


Udostępnij na Udostępnij na

The Emirates Stadium
The Emirates Stadium (fot. wayfaring.info)

W środę na Emirates miał zostać rozegrany zaległy mecz Premier League między Arsenalem i Boltonem. Jednak wobec znacznych opadów śniegu oraz ujemnej temperatury, na pięć godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego gospodarze zdecydowali się odwołać to spotkanie. Wywołało to niezadowolenie kibiców gości, którzy musieli pokonać znaczną odległość by dotrzeć na ten mecz. W czwartek na łamach kilku gazet wyrazili swoje negatywne zdanie na temat decyzji podjętej przez władze Arsenalu.

Klub z Londynu pokornie przyjął wszystkie ciosy i uznał, że około 400 osób, które wyruszyły z Boltonu na mecz z Arsenalem będą zwrócone pieniądze za niepotrzebną podróż. Jednak władze „Kanonierów” wciąż utrzymują, że robiły wszystko, co w ich mocy, by spotkanie w końcu się odbyło, ale pogarszająca się pogoda wcale im nie pomagała. Niemniej jednak zachowanie Arsenalu jest godne pochwały i pokazuje, jak wysokie standardy wzajemnego szacunku panują w angielskiej Premier League.

W Anglii od dwóch tygodni zła pogoda jest przyczyną odwoływania kolejnych imprez sportowych, w tym i meczów piłkarskich. W ten weekend już wiadomo, że trzy mecze Premier League się nie odbędą, a kilka kolejnych jest poważnie zagrożonych przez śnieg i niskie temperatury.
 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze