Arka wysoko pokonuje Karlsruher SC

20 lipca 2010 Arka wysoko pokonuje Karlsruher SC

Piłkarze Arki Gdynia w trzecim przedsezonowym sparingu na obozie w Maria Alm pokonali drużynę 2. Bundesligi 3:0 (0:0). Tym razem „Żółto-niebieskim” przyszło mierzyć się z pozornie silniejszym rywalem, Karlsruher SC.

Zawodnicy znad morza wysoko mierzą w przedsezonowych sparingach. Bezbramkowy remis, jaki przyniosło starcie z trzecią ekipą Scottish Premier League, Dundee United, niewątpliwie napawało szkoleniowca Arki optymizmem. Co zatem powiedzieć, gdy jego podopieczni dzień później bezproblemowo uporali się z zespołem 2. Bundesligi, Karlsruher SC.

Piłkarze Arki pokonują rywali z Niemiec
Piłkarze Arki pokonują rywali z Niemiec (fot. Arka.gdynia.pl)

Po bardzo wyrównanej grze w pierwszej części spotkania, druga odsłona toczyła się już zdecydowanie pod dyktando „Żółto-niebieskich”. Strzelanie w 57. minucie rozpoczął nowo pozyskany Chorwat, Denis Glavina. Pomocnik i tym razem udowodnił swoją wartość, będąc niezwykle aktywnym pod względem gry i częstotliwości z jaką trafia do siatki. W 78. minucie w sytuacji sam na sam z golkiperem niemieckiej drużyny stanął Rafał Siemaszko. Napastnik, który przed sezonem pełnił rolę egzekutora w Trzecioligowym Orkanie Rumia, znalazł drogę do bramki.

Gracze z Niemiec starali się wprawdzie zmniejszyć rozmiary porażki, lecz albo fatalnie pudłowali w znakomitych sytuacjach, albo doskonale interweniował Norbert Witkowski. W końcówce „Arkowcy” jeszcze raz dali o sobie znać. Tym razem pięknym strzałem w samo okienko popisał się Tadas Labukas, ustalając rezultat meczu.

Karlsruher SC – Arka Gdynia 0:3 (0:0)
57’ Glavina, 78’ Siemaszko, 89’ Labukas