Arka przegrała z FC Sion

23 stycznia 2011 Arka przegrała z FC Sion

Przebywająca na zgrupowaniu w Maladze drużyna Arki Gdynia ma za sobą drugi sparing. Podopieczni Dariusza Pasieki polegli z grającym w ekstraklasie szwajcarskiej FC Sion 2:3.

Jako pierwsi prowadzenie objęli Helweci, dla których trafienie w 30. minucie uzyskał Dominguez. Wyrównał tuż przed zejściem do szatni Labukas. Litwin wykorzystał podanie z głębi pola i z około osiemnastu metrów pokonał bramkarza gości.

Arka ma za sobą dwa mecze z czołowymi szwajcarskimi klubami
Arka ma za sobą dwa mecze z czołowymi szwajcarskimi klubami (fot. Arka.gdynia.pl)

Kwadrans po wznowieniu strzegący bramki „Żółto-niebieskich” Szromnik sfaulował rywala w polu karnym i nie obronił rzutu karnego. Nie minęło pięć minut, a młody golkiper piłkę z siatki wyciągał po raz trzeci po kontrze Sion.

Zespół z Trójmiasta stać było jedynie na zdobycie kontaktowej bramki, której autorem był Paweł Czoska, który wykorzystał sytuację „sam na sam” po dograniu Bozoka. Warto dodać, że od 70. minuty obie drużyny grały w dziesiątkę – czerwoną kartkę otrzymał gracz FC Sion, a faulowany przez niego Giovanni ze względu na kontuzję opuścił plac gry.

Poniżej skład Arki w sparingowym meczu z FC Sion:

I połowa: Szromnik – Bruma, Szmatiuk, Rozić, Noll – Giovanni, Płotka, Zawistowski, Labukas – Ross, Mawaye.

II połowa: Szromnik – Sulima, Robakowski, Żołnierewicz, Bednarek – Giovanni, Bożok, Burkhardt, Glavina – Ivanovski, Czoska.