Arka bez prezesa, a Zagłębie Lubin powołało nowego


Zmiany na głównych stanowiskach w Gdyni i Lubinie

16 grudnia 2019 Arka bez prezesa, a Zagłębie Lubin powołało nowego

Poniedziałek poza losowaniem fazy pucharowej Ligi Mistrzów przyniósł nam ciekawe wydarzenia na rodzimym podwórku. W dwóch zespołach z ekstraklasy doszło do zmiany na stanowiskach prezesowskich.


Udostępnij na Udostępnij na

O ile Zagłębie Lubin na tę chwilę ma nowo mianowanego prezesa rady nadzorczej w osobie Artura Jankowskiego, tak przed Arką trudny czas wyboru nowego prezesa.

Rozbieżności w wizji

Rezygnacja z pełnienia funkcji prezesa Arki Gdynia przez Grzegorza Stańczuka dla wielu może być zaskoczeniem. Jak czytamy w oświadczeniu już byłego prezesa Arki, głównym powodem miał być brak porozumienia w sprawie funkcjonowania klubu:

Powodem mojej decyzji są przede wszystkim rozbieżności w wizji i strategii dalszego rozwoju klubu między mną i właścicielem.Grzegorz Stańczuk

Grzegorz Stańczuk był prezesem gdynian od sierpnia tego roku i jak sam mówi, pierwsze trzy miesiące poświęcił na analizę sytuacji finansowej i sportowej Arki Gdynia. Jednak po przedstawieniu dokumentów nie był w stanie porozumieć się z właścicielem klubu, co spowodowało rozstanie. Arka za trzy dni zmierzy się z Lechem Poznań. Czy do tego czasu wybrany zostanie nowy prezes klubu? Sprawa jest wciąż otwarta.

Nowy prezes Zagłębia Lubin

Do zmian doszło także w Lubinie. Nowym prezesem zarządu Zagłębia Lubin S.A został Artur Jankowski.

Jankowski to doświadczony biznesmen, trener biznesu, ale przede wszystkim działacz sportowy. Przed laty zasiadał w zarządzie Górnika Zabrze. Był jedną z kluczowych postaci przeprowadzających transfer Arkadiusza Milika z Zabrza do Bayeru Leverkusen czy też Łukasza Skorupskiego do włoskiej AS Roma. Ostatnie trzy lata pracował jako prezes NMC Górnik Zabrze, jednego z najlepszych polskich klubów w „szczypiorniaka”.

W Lubinie fani mogą złapać oddech i czekać na efekty pracy nowego prezesa. Na północy w Gdyni po zaskakującej dymisji prezesa nastał czas wyborów.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze