Argentyński talent w Benfice?


Benfica Lizbona zainteresowana jest ściągnięciem jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy świata, Diego Buonanotte. 'As Aguias' są w stanie zapłacić za argentyńskiego 20-latka nawet 10 milionów euro, nie wiadomo jednak czy jego dotychczasowy pracodawca, River Plate Buenos Aires, nie zażyczy sobie wyższej sumy.


Udostępnij na Udostępnij na

Mierzący ledwie 159 centymetrów wzrostu Buonanotte był w minionym sezonie podstawowym piłkarzem River i w wydatny sposób pomógł 'Los Millionarios’ w zdobyciu pierwszego tytułu mistrzowskiego od 2004 roku.

W ostatnich miesiącach Diego zwrócił na siebie uwagę Juventusu Turyn, jednak Włosi zrezygnowali z prób zatrudnienia go po tym, jak zarząd River stwierdził, że piłkarz nie jest na sprzedaż i jeszcze przez dobrych parę lat będzie grał w Argentynie.

Sam Buonanotte z kolei zapowiedział, że dobrze mu w River Plate, jednak jeśli miałby wyjechać za granicę, to wybrałby Anglię, Hiszpanię lub Włochy.

Jedno jest pewne – Diego ma przed sobą świetlaną przyszłość. Ma zadatki na osiągnięcie podobnych sukcesów co Leo Messi, Sergio Aguero czy Carlos Tevez.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze