Alfaro na dłużej w pierwszym składzie Sevilli


Alejandro Alfaro to piłkarz, który już niedługo może stanowić o sile FC Sevilla. Pomocnik, który przed sezonem wrócił z dwuletniego wypożyczenia do Teneryfy ciągle robi postępy, a ostatnie mecze pokazują jego wielki potencjał.


Udostępnij na Udostępnij na

Alejandro Alfaro zdobył w końcu pozycję, o którą walczył przez ostatnie lata. Andaluzyjczyk, który jest po był podopiecznym szkółki Sevilla FC, jest świetnym przykładem tego, że czasem wychowankowie muszą pracować dwa razy ciężej, aby osiągnąć sukces w swoim klubie. Alejandro tego dokonał. Po dwóch wspaniałych sezonach w barwach Teneryfy, także i w tym Alfaro prezentuje wysoki poziom, który pozwala myśleć o grze w klubie z europejskimi aspiracjami. Wydaje się, że wskoczył do pierwszego składu na dobre, a głównie dzięki swojej głowie. To właśnie nią ten mierzący zaledwie 173 cm zawodnik zdobył pięć bramek: dwie w lidze przeciwko Maladze i Valencii, dwie w Lidze Europejskiej z Karpatami oraz jedną z Real Union w Copa del Rey.

Jednak to nie głowa, a bardzo dobre umiejętności techniczne wyróżniają tego piłkarza. Ponadto potrafi je wykorzystać na boisku prawie za każdym razem, gdy dostaje szanse. Nawet w meczu z Gijon Alfaro dawał drużynie bardzo dużo w ofensywie, mimo tego, że koledzy mu nie pomagali.

Alejandro często gra na pozycji kontuzjowanego Jesusa Navasa i zastępuje mistrza świata w bardzo dobrym stylu. Jednak w Teneryfie najlepiej grał na pozycji rozgrywającego, gdzie w pełni mógł wykorzystać swoją boiskową wszechstronność. Wydaje się, że jest to pozycja, która odpowiada mu bardziej niż prawa strona. Mimo tego, w ostatnich tygodniach, niezależnie od pozycji, Alfaro swoją grą potwierdza, że jego obecność w pierwszej drużynie nie jest przypadkowa.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze