Alemannia wygrywa Derby Cup

Alemannia Aachen wygrała towarzyski turniej Derby Cup. Gracze ze stadionu Tivoli, na którym odbyły się rozgrywki, pokonali m.in. Bayer Leverkusen. Finalista Ligi Mistrzów z 2002 roku po raz pierwszy w letnim okresie przygotowawczym z boiska schodził pokonany.

Regulamin turnieju zakładał rozegranie trzech spotkań trwających po 45 minut każde. Trener Bayeru w obu spotkaniach „Aptekarzy” do gry desygnował niemal dwie różne jedenastki. W meczu z Fortuną  Düsseldorf na murawę wybiegli:

Fernandez – Schwaab, Friedrich, Hyypiä, Castro – Vidal, Reinartz, Renato Augusto, Sam – Kießling, Helmes.

Bayer wygrał to spotkanie 2:1. Bramki dla zespołu z Bundesligi strzelali Renato Augusto i Helmes. Prowadzenie w meczu objęli jednak pierwsi gracze Fortuny za sprawą Zoundiego w 22. minucie.

W drugim, decydującym spotkaniu z Alemannią Aachen w barwach klubu BayArena, zobaczyliśmy m.in. Tomasza Bobela, który w latach 1998 – 2008 reprezentował barwy Fortuny Köln, MSV Duisburg i Erzgebirge Aue. Urodzony we Wrocławiu zawodnik nie zapobiegł jednak porażce Bayeru, który po słabej grze uległ Alemannii 0:2. Na ten mecz wyjściowe ustawienie utworzyli:

Bobel – Vida, Friedrich, Sarpei, Kadlec – Bender, Balitsch – Risse, Kaplan, Kießling , Derdiyok.

Wcześniej Alemannia pokonała Fortunę Düsseldorf 1:0 i z dwoma zwycięstwami wygrała turniej, wyprzedzając Bayer i Fortunę.

„Aptekarze” sezon zainaugurują 19 września, kiedy to podejmą SC Tawrię Symferopol w czwartej rundzie kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Europy.