Adler przejdzie do HSV?


Kariera Rene Adlera mocno zwolniła, głównie przez kontuzje. Najpierw bramkarz stracił miejsce w pierwszym składzie reprezentacji Niemiec, a teraz, kiedy Bayer Leverkusen na stałe zatrudnił Bernda Leno, musi szukać sobie nowego klubu.


Udostępnij na Udostępnij na

Adler w 2010 roku złapał kontuzję tuż przed mistrzostwami świata, przez co nie mógł wziąć w nich udziału. Wtedy jego miejsce zajął Manuel Neuer, który od tamtej pory jest niezagrożonym numerem jeden w reprezentacji.

W lipcu bramkarz Leverkusen musiał się poddać operacji kolana, której bolesne skutki odczuwa do dziś. Kontuzja uniemożliwiła mu grę w rundzie jesiennej, „Aptekarze” wypożyczyli w zastępstwie 19-letniego Bernda Leno z VfB Stuttgart. Młody golkiper od początku spisuje się świetnie, zarówno z Bundeslidze, jak i w Lidze Mistrzów, co skłoniło włodarzy klubu do zatrudnienia go na stałe. Leno ma umowę do 2017 roku, natomiast kontrakt Rene Adlera kończy się w 2012 i raczej nie znajdzie się dla niego miejsce w zespole.

Według informacji gazety „Kölner Express”, Rene Adler pozostaje w kontakcie z Hamburgerem SV i negocjuje z klubem umowę. W HSV pierwszym bramkarzem jest obecnie Jaroslav Drobny, jednak choć jego kontrakt obowiązuje w 2013 roku, niewykluczone że klub postanowi sprowadzić innego golkipera – Drobny wielokrotnie znajdował się w tym sezonie w ogniu krytyki.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze