Abramowicz idzie na rekord


Właściciel Chelsea Londyn Roman Abramowicz chce pobić transferowy rekord Anglii. Zamierza tego dokonać poprzez sprowadzenie na Stamford Bridge mistrza Europy i najlepszego strzelca turnieju w Austrii i Szwajcarii – Davida Villi. Rosjanin zamierza wyłożyć na snajpera Valencii 40 milionów funtów.


Udostępnij na Udostępnij na


Sprowadzenie do Londynu Villa nie ma być jedynym wzmocnieniem „The Blues” w letnim oknie transferowym. Poza hiszpańskim napastnikiem w stolicy Wielkiej Brytanii mają pojawić się także skrzydłowy CSKA Moskwa Jurij Żyrkow oraz szkoleniowiec AC Milan Carlo Ancelotti. Włoch ma zastąpić na ławce trenerskiej Guusa Hiddinka, który skoncentruje się wyłącznie na pracy z reprezentacją Rosji.

Sieci na 27-letnie Villę zarzucił także Manchester City. Jednak w przypadku gracza z Półwyspu Iberyjskiego włodarze Chelsea nie zamierzają ustępować, jak to było nieco ponad pół roku temu, kiedy „The Citizens” sprzątnęli im sprzed nosa Brazylijczyka Robinho. Transfer mistrza Europy jest o tyle prawdopodobny, że jego obecny klub – Valencia od jakiegoś czasu boryka się z problemami finansowymi. Możliwość sprzedaży ich najlepszego gracza spowoduje, że więcej klubów się tym zainteresuje, przez co będą mogli uzyskać za niego większą kwotę pieniędzy, która nieco podbudowałaby budżet klubu z Estadio Mestalla.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze