9. Jagiellonia Białystok: Zgrany kolektyw


Drużyną zajmującą dziewiątą pozycję w tabeli Orange Ekstraklasy jest białostocka Jagiellonia. Miejsce to sukcesem może nie jest, ale plasuje "Jagę" przed pozostałymi beniaminkami, a tuż za zabrzańskim Górnikiem i Mistrzem Polski, Zagłębiem Lubin.


Udostępnij na Udostępnij na

Okazuje się również, że drużyna z wschodniej Polski jest najlepsza spośród wszystkich czterech tegorocznych beniaminków.

Najlepszy mecz: Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 4:2

Spotkanie „Jagi” z Lechem było prawdziwym świętem. Na trybunach zjawił się nadkomplet publiczności, a atmosferę meczu w mieście wyczuć można było już kilka dni wcześniej. Piłkarze nie zawiedli i rozegrali wyśmienite widowisko wysoko pokonując gości z Poznania.

Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, bowiem przy stanie 2-0 Lech zdołał wyrównać. Decydujące okazało się samobójcze trafienie Kikuta w 74 minucie, po którym to zawodnicy „Kolejorza” nie zdołali się już podnieść i zostali „dobici” przez świetnie dysponowanego tego dnia Dzienisa.

Najgorszy mecz: Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 5:0

Chociaż Wisła była murowanym faworytem nikt nie spodziewał się tak wysokiej porażki. Jagiellończycy zaprezentowali się fatalnie, a o ich boiskowej nieporadności tego dnia świadczyć może liczba czterech żółtych i jednej czerwonej kartki.

Wszyscy najlepsi

Śledząc poczynania „Jagi” w poprzedniej rundzie nie sposób wybrać tego jedynego „najlepszego”. Siłą białostockiego zespołu jest zgrany kolektyw i wyrównany skład. Każdy z zawodników począwszy od bramkarza Banaszyńskiego, poprzez pomocnika Kwieka, a na napastnikach Gevorgyanie i Sotirovicu skończywszy wnosi do zespołu wiele ożywienia i nietuzinkowych umiejętności.

Największe rozczarowanie: Korupcyjne wieści

Niestety, kiedy „Jaga” bardzo dobrze spisywała się w lidze do Białegostoku dotarły wieści, iż klub przed kilkoma laty mógł być zamieszany w proceder korupcyjny. Nic nie wskazuje na to, by skala działalności była chociaż w nikłym stopniu zbliżona do Arki czy Zagłębia Sosnowiec, ale brać pod uwagę należy każdą karę jaką może wymierzyć przeciwko Jagielloni PZPN. W tym także degradację.

Perspektywy na przyszłość

Jeśli w Białymstoku zdołają utrzymać aktualną kadrę, to fani „Jagi” mogą być spokojni o ligową przyszłość. Obecni piłkarze udowodnili, że niestraszny im nawet Mistrz Polski, a zwycięstwa z Lechem czy Odrą na jej terenie dowodzą, iż Jagiellonia będzie się liczyć w walce o miejsce wyższe niż tylko środek tabeli.

Już w sobotę kolejnym zespołem, który znajdzie się pod „lupą” iGola będzie 8 drużyna Orange Ekstraklasy – Górnik Zabrze.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze